Septyniems politikams suteikta teisė siekti Lietuvos prezidento pareigų (nuotraukos) (1)

Septyniems politikams suteikta teisė siekti Lietuvos prezidento pareigų | M.Matulevičiaus nuotr.

Septyniems politikams suteikta teisė siekti Lietuvos prezidento pareigų | M.Matulevičiaus nuotr.

Balandžio 9 d.  Seimo rūmuose Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) iškilmingai  įteikė kandidatų pažymėjimus politikams siekiantiems Lietuvos Respublikos prezidento pareigų.

Prezidento rinkimuose Lietuvos Prezidento pareigų siekia septyni politikai: dabartinė Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, nepriklausomas kandidatas, Seimo narys Naglis Puteikis,  Darbo partijos atstovas, Seimo narys Artūras Paulauskas,  Vilniaus meras Artūras Zuokas, valstiečių– žaliųjų kandidatas, Ignalinos meras Bronis Ropė, socialdemokratų kandidatas, Seimo narys Zigmantas Balčytis ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos pirmininkas, europos parlamento narys Valdemaras Tomaševskis.

Visi kandidatai į Prezidentus pasirašė visuomenininkų pasiūlytą garbingų ir sąžiningų rinkimų deklaraciją. Tačiau N. Puteikis pasirašydamas pareiškė atskirą nuomonę. Jam sukėlė nuostabą tai, kad už garbingą konkurenciją pasisakančiame susitarime leidžiama vienam kandidatui nedalyvauti debatuose, jei tai yra susiję su jo pareigų vykdymu.

N.Puteikis taip pat pareiškė nedevėsiantis kaklaraiščio kol vienas iš kandidatų štabų neatšauks neatšauks, pasak jo, sudaryto susitarimo su konkrečiomis žiniasklaidos priemonėmis trinti vieno kandidato pavardę iš apklausų lentelių.

Pirmasis prezidento rinkimų ratas įvyks gegužės 11 d. Antrąjį ratą, jeigu jo prireiktų, ketinama surengti dviem savaitėmis vėliau, kartu su rinkimais į Europos Parlamentą.

M. Matulevičiaus nuotraukos:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė