Lietuvių kalbos savaitė Vilniaus Gedimino technikos universitete (0)

fmf.vgtusa.lt nuotr.

fmf.vgtusa.lt nuotr.

Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentų atstovybė Fundamentinių mokslų fakultete (VGTU SA FMF) šiomis dienomis rengia Lietuvių kalbos savaitę.

Prie VGTU Saulėtekio rūmų ant šaligatvio didelėmis raidėmis spalvotomis kreidelėmis užrašyta frazė „Aš rašau taisyklingai, o Tu?“ skelbia šią akciją.Studentams skirtoje paskaitoje papasakota apie viešajai kalbai ir baigiamiesiems darbams keliamus reikalavimus. Dėstytojai sužinojo apie teisės aktus, nustatančius valstybinės kalbos vartojimą, atkreiptas dėmesys į lektoriaus kalbos reikšmę ir jos svarbą aukštosiose mokyklose, patarta, kaip kalbos išteklių ieškoti internete. Abi paskaitas skaitė Valstybinės kalbos inspekcijos viršininkas Donatas Smalinskas.

„Šia socialine akcija norime atkreipti studentų ir dėstytojų dėmesį į taisyklingos kalbos svarbą akademiniame pasaulyje. Svarbiausia, kad studentai nedarytų klaidų savo rašto darbuose ir pastebėtų jas dėstytojų pateikiamoje mokymosi medžiagoje,“ – sakė viena iš akcijos idėjos autorių VGTU studentė.

Tikimasi, kad ši socialinė akcija paskatins ir dėstytojus, ir studentus atkreipti dėmesį į kalbos klaidas, geranoriškai pataisyti kolegas, puoselėti ir gerbti lietuvių kalbą. Tai yra svarbi investicija į mūsų ateitį.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė