„Perkūno karys 2014“ kloja pamatus „Gintarinės valios 2014“ pratyboms (0)

Gintarinė valia 2014Balandžio 7 d. įpusėjo Lietuvos kariuomenės ryšių ir informacinių sistemų suderinamumo pratybos „Perkūno karys 2014“. Per šias pratybas tikrinamas kariuomenės operacinio ir taktinio lygmens ryšių vienetų suderinamumas bei gebėjimas efektyviai remti vadovavimo ir valdymo elementus jungtinių karinių operacijų metu.Lietuvos kariuomenės Generolo Adolfo Ramanausko koviniame centre Nemenčinėje vyksiančiose pratybose dalyvauja 23 Jungtinio štabo, Sausumos pajėgų ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo bataliono ryšių ir informacinių sistemų specialistai.

„Šių pratybų metu Lietuvos kariuomenės ryšių ir informacinių sistemų vienetai, naudodami perdislokuojamuosius laidinių ryšių modulius, susijungs į kariuomenės duomenų perdavimo tinklą. Tokiu būdu bus patikrinti operacinio lygmens ryšių moduliai, kurie remtų mūsų karius realioje situacijoje,“ – apie pratybas kalbėjo pratybų planavimo grupės vadovas, Jungtinio štabo Ryšių ir informacinių sistemų valdybos paramos skyriaus viršininkas komandoras leitenantas Artūras Voveris.

Karininkas pabrėžė, kad operacijų planavimas ir palaikymas be puikiai veikiančių ir sustyguotų ryšių sistemų būtų apsunkintas, todėl ryšiai yra vienas kertinių sėkmingo operacijos vykdymo elementų.

Lietuvos kariuomenės pratybos „Perkūno karys“ yra nacionalinės ryšių specialistų pratybos, kuriomis kasmet tikrinami Lietuvos kariuomenės struktūrinių ryšių ir informacinių sistemų vienetų gebėjimai efektyviai remti vadovavimo ir valdymo elementus jungtinių karinių operacijų metu. Šios pratybos  – tai ir efektyvus informacijos apsikeitimas tarp perdislokuojamų duomenų apdorojimo tinklų.

jungtinisstabas.lt nuotr.

jungtinisstabas.lt nuotr.

Pagal poreikį, į šias pratybas yra kviečiami ir kitų Lietuvos institucijų ryšių specialistai. Su jais keičiamasi aktualia patirtimi ir stiprinamas bendradarbiavimas.

Dviejų savaičių trukmės ryšių ir informacinių sistemų specialistų pratybų kulminacija ir užsibrėžtų tikslų patikrinimas vyks per kitas pratybas „Gintarinė valia 2014“. Jų metu bus vertinama, ar šių pratybų operacinis vadovavimo ir valdymo elementas geba palaikyti ryšį ir vykdyti apsikeitimą duomenimis su taktiniais vienetais jungtinių operacijų metu.

Per balandžio viduryje vyksiančias pratybas „Gintarinė valia 2014“ bus treniruojamas ir vertinamas Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabo pasirengimas planuoti ir vykdyti gynybines operacijas. Jose taip pat bus vertinamas logistinių padalinių gebėjimas planuoti pajėgų aprūpinimą per tokio pobūdžio operacijas. Planuojama,  pratybose „Gintarinė valia 2014“ dalyvaus per 300 žmonių.

Jungtinio štabo viešųjų ryšių karininkas kapitonas Marius Varna

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė