Aukštaitijoje – netikėtas svečias (0)

Rožinis pelikanas | S.Mackonio nuotr.

Rožinis pelikanas | S.Mackonio nuotr.

Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcijos Gamtos skyriaus specialistai pranešė apie Linkmenų miestelio tvenkinyje balandžio pradžioje pastebėtą rožinį pelikaną.

Šis Pietų Europos paukštis nustebino gamtosaugininkus, nes rožinio pelikano perėjimo vietos yra Volgos, Dunojaus upių deltose, Kaspijos, Azovo jūrų pakrantėse.

Gali būti, kad pelikanas pasiklydo pakliuvęs į baltųjų gandrų srautą ir kartu su jais atlėkė iki Lietuvos. Pelikanas iš tvenkinio išskrido ir dabar jo vieta nežinoma. Jis galėjo persikelti į Aukštaitijos nacionalinio parko ežerus.

Rožinis pelikanas – Pietų Europoje perinti rūšis. Į Lietuvą užklysta pavieniai paukščiai – pirmasis stebėtas 1980 m. Molėtų rajone. Iki šiol Lietuvoje apsilankė daugiau kaip 20 rožinių pelikanų. Šie paukščiai stebėti Kelmės, Marijampolės, Alytaus, Anykščių, Kaišiadorių, Kauno rajonuose. Prieš keletą metų vienas jaunas pelikanas, atklydęs į Lietuvą, buvo sugautas ir lėktuvu išskraidintas į Graikiją, į šių paukščių gyvenamas vietas.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė