Pasaulinės sveikatos dieną gydytojai-klounai sulaukė paramos iš vaistininkų (0)

raudonosnosys.lt nuotr.

raudonosnosys.lt nuotr.

Balandžio 7 diena švenčiama kaip Pasaulinė sveikatos diena. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) – tai Jungtinių Tautų Organizacijos padalinys, tarptautiniu mastu koordinuojantis visuomenės sveikatą, kovojantis su užkrečiamomosiomis ligomis, organizuojantis pagalbos tiekimą ugdant nacionalines sveikatos apsaugos tarnybas ir kt. PSO konstitucija įsigaliojo 1948 m. balandžio 7 d.. Lietuva tikroji PSO narė yra nuo 1991 m. lapkričio 25 d. ir kartu su kitomis 53 valstybėmis priklauso Europos regioniniam biurui.

Prieš kelerius metus gimęs socialinis projektas „Raudonos nosys“, dovanojantis šypsenas sergantiems vaikams, plečia savo apimtis – nuo šiol gydytojai-klounai galės aplankyti dar daugiau mažųjų pacientų ne tik didmiesčių, bet ir mažesnių regionų ligoninėse.

Pagreitį šiai iniciatyvai suteikė prie projekto prisijungęs vaistinių tinklas „Camelia“. Šiandien, Pasaulinės sveikatos dieną, vaistininkai pradėjo siūlyti pirkėjams originalų juoko preparatą, už kurį gautos lėšos bus skirtos gydytojų-klounų apsilankymams vaikų ligoninėse. Paskelbto internetinio balsavimo metu gyventojai jau išrinko mažesnių miestų sveikatos įstaigą, kurią artimiausiu metu aplankys gydytojai-klounai.

Pasak projekto „Raudonos nosys Gydytojai-klounai“ vadovės Indrės Vileitės, socialiniai klounai dažniausiai lanko Lietuvos didmiesčių ligoninėse sveikstančius pacientus, o išvažiuoti į regionus dėl lėšų stokos pavyksta gana retai, tad naujasis projekto partneris leis išsiplėsti pradžiuginti daugiau ligoniukų.

„Tai, kad šypsena ir geras žodis gydo ne prasčiau nei modernūs vaistai, žino daugelis, tačiau mūsų visuomenėje tokių šypsenų dar labai trūksta. O ypač – sveikatos bėdų turintiems mažyliams. Todėl Pasaulinę sveikatos dieną nusprendėme susivienyti su šypseną sergantiems vaikams dovanojančio projekto „Raudonos nosys“ komanda“, – sakė „Camelia“ vaistinių tinklo generalinė direktorė Aušra Budrikienė.

„Camelia” vaistinių tinkle nuo šiol bus prekiaujama nauju preparatu – „Humorinu“. Tai specialioje dėžutėje supakuota klouno nosis su naudojimo instrukcija, kurioje galima rasti informaciją apie juoko naudą sveikatai bei „šalutinius“ poveikius. Perkantys šį preparatą gauna ir vaikams skirtą spalvinimo knygelę, o visos lėšos už parduotus „Humorinus“ skiriamos gydytojų-klounų viešnagėms pas sergančius vaikus.

Pradžiuginti mažuosius pacientus galima ir įsigyjant vaistinėse „Meškio“ ledinukus gerklei ir kalcio vitaminus – dalis lėšų už šiuos preparatus taip pat atiteks gydytojų-klounų vizitams organizuoti.

„Mūsų specialiai apmokytų aktorių-klounų vaistas – šypsena, kuri ne tik geba praskaidrinti atmosferą palatose, bet ir prisideda prie vaikų gydymo, pakeldami jiems nuotaiką, pašalindami įtampą ir stresą. O emocinė savijauta yra raktas į greitesnį pasveikimą – tai patvirtina ir vaikų tėvai, ir gydytojai, ir patys mažyliai“, – teigė projekto „Raudonos nosys“ vadovė I. Vileitė.

Kur praplėsti gydytojų-klounų kelionių geografiją, praėjusią savaitę sprendė interneto skaitytojai, balsavimo metu rinkę mažesnių miestų ligonines, reabilitacijos centrus, internatus, labiausiai vertus „Raudonų nosių“ vizito.

Balsavime dalyvavo šešios įstaigos, o daugiausiai internautų balsų surinko Vilkaviškio vaikų lopšelis-darželis „Pasaka“, kurį lanko vaikai su raidos sutrikimais.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė