„Literatūrinės Vilniaus slinktys“ suburs jaunuosius šalies rašytojus (0)

Akimirka iš 2012m. Literatūrinių Vilniaus Slinkčių“ | organiz. nuotr.

Akimirka iš 2012m. Literatūrinių Vilniaus Slinkčių“ | organiz. nuotr.

Balandžio 9–12 dienomis vyks jau 4-asis jaunųjų rašytojų festivalis „Literatūrinės Vilniaus slinktys“, kurį rengia Vilniaus mokytojų namai. Jo metu jauni poetai ir prozininkai savo kūryba dalinsis Vilniaus gimnazijose, diskutuos apie literatūrą ir rašytojus, kurie savo kūrybą publikuoja socialiniuose tinkluose. Vilniuje, nuo Trijų Kryžių kalno, tekstus Vilniui ir vilniečiams skaitys patys bei kvies skaityti kitus. Balandžio 11 d., penktadienį, per pačius pietus, poezija bus kaitoma ir iš sostinės senamiesčio balkonų. Šįmet festivalis lankysis ir Kaune.Vienas svarbiausių festivalio akcentų – jaunųjų kūrėjų almanacho pasirodymas. Šiemet jį sudarė Mantas Balakauskas ir Ernestas Noreika, Saulius Vasiliauskas, Tomas Taškauskas. Per 20 autorių jame pateikia savo poezijos, prozos, eseistikos kūrinius. Jame skaitytojas ras ir pokalbius su Vytautu Martinkum ir Andriumi Jakučiūnu, kuriuos parengė Violeta Bučiūtė ir Birutė Grašytė. Almanacho vizualinį vaizdą (viršelis, nuiotraukos) sukūrė fotomenininkas Gintaras Kasperionis.

Šiemet „Literatūrinės Vilniaus slinktys“ keliaus ir į Kauną. Balandžio 10 d. (ketvirtadienį) 15 val. Vytauto Didžiojo universiteto menų galerijoje „101“, o 18 val. Maironio lietuvių literatūros muziejuje su kauniečiais susitiks visas būrys jaunųjų poetų bei prozininkų.
Tie, kurie negalės dalyvauti renginiuose, jaunuosius kūrėjus turės progą išgirsti per LRT radiją balandžio 11 d. nuo 21 iki 02 val. transliuojamoje tiesioginėje laidoje. Laidos metu bus galima skambinti į studiją, klausti, diskutuoti ar patiems paskaityti savo kūrybos.

Festivalis baigsis išskirtiniu grupės „Betoniniai triušiai“ pasirodymu Vilniaus mokytojų namuose.
Išsamiau apie festivalį rasite čia.

Festivalio „Literatūrinės Vilniaus slinktys“ programa:

Balandžio 9 d.

9 val.  Vilniaus J. Basanavičiaus gimnazijoje.
Susitikimas su moksleiviais ir „Literatūrinių Vilniaus slinkčių” almanacho pristatymas.
Dalyvaus poetai Birutė Grašytė, Mindaugas Kirka, prozininkas Mykolas Sauka, bardas Gytis Ambrazevičius.

12 val.  Vilniaus privačioje gimnazijoje.. Susitikimas su moksleiviais ir „Literatūrinių Vilniaus slinkčių“ almanacho pristatymas.
Dalyvaus poetai Ramunė Brundzaitė, Simonas Bernotas, prozininkė Monika Baltrušaitytė.

13 val.  Grigiškių „Šviesos“ gimnazijoje. Susitikimas su moksleiviais ir „Literatūrinių Vilniaus slinkčių“ almanacho pristatymas.
Dalyvaus poetė, bardė Violeta Bučiūtė, poetas Mantas Balakauskas, prozininkas Saulius Vasiliauskas, projekto vadovas Juozas Žitkauskas.

13 val. Vilniaus S. Stanevičiaus vidurinėje mokykloje. Susitikimas su moksleiviais ir „Literatūrinių Vilniaus slinkčių“ almanacho pristatymas.
Dalyvaus: poetės Agnė Alijauskaitė, Ilzė Butkutė, prozininkas Vytautas Varanius.

18 val.  Vilniaus universiteto bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centro A119 Seminarų kambaryje ( Saulėtekio al. 5)
Diskusija „Literatūra ir rašytojai socialiniuose tinkluose“.
Dalyvaus Virginijus Gasiliūnas, Aušra Kaziliūnaitė, Marijus Gailius ir kt.
Diskusijos vedėjas Saulius Vasiliauskas.

Balandžio 10 d.

„LITERATŪRINIŲ VILNIAUS SLINKČIŲ“ VIEŠNAGĖ KAUNE

15 val.    Vytauto Didžiojo universiteto menų galerijoje „101“ (Laisvės al.53). Susitikimas su VDU studentais ir festivalio alamancho pristatymas. Dalyvaus poetai Aušra Kaziliūnaitė, Ramunė Brundzaitė, Tomas Petrulis, Violeta Bučiūtė, Mantas Balakauskas, prozininkai Maksim Ivanov, Saulius Vasiliauskas, bardas Gytis Ambrazevičius, projekto vadovas Juozas Žitkauskas.

18 val. Maironio lietuvių literatūros muziejuje (Rotušės a. 13)
Alamanacho pristatymas ir kūrybos skaitymai. Dalyvaus poetai Ramunė Brundzaitė, Aušra Kaziliūnaitė, Tomas Petrulis, Violeta Bučiūtė, Mantas Balakauskas, Aivaras Veiknys, prozininkai Maksim Ivanov, Saulius Vasiliauskas, bardas Gytis Ambrazevičius, projekto vadovas Juozas Žitkauskas.

Balandžio 11 d.

12 – 13 val.  Vilniaus mokytojų namų balkonai.    Poezija iš senamiesčio balkonų.

18 val.  Vilniaus mokytojų namų svetainėje. Teatralizuotas „Literatūrinių Vilniaus slinkčių“ almanacho pristatymas. Dalyvaus autoriai, literatūros kritikė Virginija Cibarauskė, teatro studija „Elementorius” (vad. aktorius Gediminas Storpirštis).

21. 05 – 02.00 val. LRT radijo studija (tiesioginė LRT radijo transliacija) Penkios valandos poezijos su proza LRT radijo studijoje.
Laidos vedėja Raminta Jonykaitė.

Balandžio 12 d.

14 val.  Nuo Trijų kryžiaus kalno. Skaitymai Vilniui ir vilniečiams
Dalyvauja visi norintys.

18 val.  Vilniaus mokytojų namų svetainė. (PRA)slinktys: festivalio pabaigos renginys.
Dalyvauja „Betoniniai triušiai“.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė