46-ąja FiDi pasaulį sudrebinę fizikai – laukia Lietuvos Prezidentės(-o) dekreto (audio) (4)

Šiemet ir FiDi senbuvis Dinas Zauras sulaukė aukščiausios Lietuvos valdžios apdovanojimo | nelegali Alkas.lt nuotr.

Šiemet ir FiDi senbuvis Dinas Zauras sulaukė aukščiausios Lietuvos valdžios apdovanojimo | nelegali Alkas.lt nuotr.

Kaip ir kasmet pirmąjį balandžio šeštadienį jau 46-tąjį kartą Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto studentai surengė garsiąją savo šventę – FiDi.

Kaip visuomet FiDi šventės akcentu buvo Saulėtekio alėjoje prie Fizikos fakulteto surengtas milžiniškas atrakcionų parkas – „Fizlendas“. Fidi dalyviai čia galėjo pasimėgauti milijonais atrakcijų, linksmybių, žaidimų ir nežaidimų.

Be jau tradiciniais tapusių atrakcionų, tokių kaip „Išmaudyk fuxą“, Bulviašaudžiai, įvairūs dviračiai, Žiurkratis ir kitų, šventę papuošė ir visas pluoštas šviežių išradimų. Tai ir kompiuterinį žaidimą atkuriantis „Išminuotojas“, Putų drakonas, Viduramžių karo agregatai, Svyruojantis boulingas, Kreivas lazeris, Kino Kubas ir dar nesuskaičiuojama daugybė kitų. O ypatingu šventės siurprizu tapo skrydis Geros dovanos oro balionu!

Be to visi norintys ir nekantraujantys galėjo net ik pamatyti metano bokštą su putomis, kurios yra lengvesnės už orą ir trebušetą, kuris sverto principu meta viską tolyn, bet galėjo ir patys pašaudyti į taikinį iš arbaleto, o tie kuriems nusibodo gyventi galėjo savo noru užlipti ant minos ir susisprogdinti…

FiDi šventės viršūne kaip visada buvo iškilminga fizikų eisena su Dinu Zauru pas filologes.

Artėjant Lietuvos prezidento rinkimams pasinaudojusi FiDi šlove savo reitingus nusprendė pakelti net svarbiausioji Lietuvos Respublikos ponia – prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji  ne tik apsilankė ilgaamžes tradicijas puoselėjančioje Fizikų dienoje, bet ir – kaip niekad dar iki šiol nėra buvę – davė startą tradicinei fizikų eisenai iš Saulėtekio per visą Vilnių pas mielas ir net be galo patrauklias filologes.

Fizikai vėl visam pasauliui priminė, kad Dinas Zauras yra gyvas ir yra mylimas visų, net ir pačios jos Ekscelencijos.

„Kiekvienais metais ypatinga FIDI dvasia sudrebina sostinę, primindama, kad Dinas Zauras yra gyvas ir turi daug gerbėjų. Pozityvi energija, pokštai ir išradingumas – neatsiejama šios šventės dalis. Ji moko pažvelgti į pasaulį kitu kampu, susiburti ir veikti išvien“, – negailėjo liaupsių dosniu valdžios finansavimu negalinčiai pasigirti fizikų šventei, sveikindama šventės dalyvius, rinkiminėje kampanijoje dalyvaujanti Prezidentė.

Šalies vadovės žodžiai kaip medumi tepė tą dieną Vilnių užvaldžiusių fizikų širdis. Ji ne tik sakė, kad fizikų šventė visais laikais rodė, kad studentų bendruomenei rūpi Lietuva ir tai kas joje vyksta, bet ir apdovanojo iš netikėtumo apšalusį legendinį Diną Zaurą specialiu prezidentiniu medaliu…

Saulėtekyje Prezidentė taip pat apžiūrėjo fizikų sukurtus atrakcionus, išsiskiriančius išmone, kūrybiškumu ir nestandartinėmis idėjomis. Vieną jų – patranką – D.Grybauskaitė išdrįso išbandyti ir pati.

Iš D.Grybauskaitės rinkimų kampanijos sąskaitos vis dar neapmokėtas reklaminis vaizdelis su Dinu Zauru | Alkas.lt slapčia padaryta nuotr.

Iš D.Grybauskaitės rinkimų kampanijos sąskaitos vis dar neapmokėtas reklaminis vaizdelis su Dinu Zauru | Alkas.lt slapčia padaryta nuotr.

Seniai svajojusiai apie tokio aukšto rango Lietuvos pareigūnų įsijungimą į inovatyvumu trykštančią strateginę FiDi programą fizikų bendruomenei vėl atgimė viltis, kad naujai išrinkta(s) Lietuvos Respublikos Prezidentė(as)  bent jau kitais jubiliejiniais 2015-aisiais metais pasirašys seniai lauktą dekretą skirtą visoms visuomeninio maitinimo ir gėrimo įstaigoms skelbiantį, jog Fidi dieną – FIZIKAMS ŠAMPANAS DYKAI! Tuomet, galų gale, kiekvienas jaunas ir senas fizikas, bent jau FiDi dieną, maitinimo ir girdymo įstaigose išdidžiai pademonstravęs fiziko pažymėjimą ir formulės C2H5OH žinojimą galės pavalgyti, o svarbiausia ir atsigerti – kiek tik širdis trokšta – tai yra dykai!

„Dar nevėlu Prezidento rinkimų kampanijoje dalyvaujantiems kandidatams iškilmingai pasižadėti, kad vos tik bus išrinkti – tai vienu iš pirmųjų savo darbų atliktų sąmoningiausios Tautos dalies labui pasirinks dekreto  FIZIKAMS ŠAMPANAS DYKAI! pasirašymą. Negailėdami prakaito, o giliu sovietmečiu ir rizikuodami gyvybėmis fizikai rezistentai kartu su Dinu Zauru kovojo už Lietuvos laisvę FiDi šventėmis ir įrodė, kad yra tikri patriotai, vertinantys dvasines vertybes, bet net ir šiais laikais nebijantys pasakyti, kad iš valdžios laukia ne spalvotais Hewlett Packard printeriais atspausdintų garbės raštų su šokoladiniais medaliais, bet konkrečių materialinių vertybių“, – žurnalistams sakė dėl nenoro į VSD akiratį papulti neprisistatęs, o sprendžiant iš super-brangios kostiumo medžiagos, žydro šlipso ir blizgančių Hugo Boss batų, – aukšto rango viršininkas, o pasak nepatikimų šaltinių – Vilniaus Universiteto Fizikos Fakulteto dekanas.

Švenčių ekspertai, ambucmenai ir bocmanai jau seniai yra pastebėję, kad didžiausias FiDI skirtumas nuo kitų grandiozinių švenčių yra tas, kad FiDi niekada nesibaigia, mat vos tik išsipagirioję iš pačių susiorganizuotų pelnytų pagyrų ir besaikių liaupsių fizikai nedrimba ant laurų, o su nemirtinguoju ir, kaip sako Jūros periodo epochos žinovai, reliktiniu Dinu Zauru ir vėl pradeda ruoštis neeilinei jubiliejinei 47-tąjai Fizikų Dienai.

O galų gale, naudodamiesi proga ir žiniasklaidos dėmesiu, bet dėl besaikio kuklumo pertekliaus nenorėję prisistatyti, pagrindiniai šiemetinės FiDi rangovai ir atsakovai, visiems alei vieno sumaniusiems kitais metais nepraleisti jubiliejinės 47-osios FiDi šventės, ir norintiems pagausinti ją savo neįkainuojamų asmenybių dalyvavimu, primygtinai priminė, kad atmintinai privalomas išmokti istorinis FiDi maršas (atliekamas nuo dinozaurų laikų važiuojant pas filologes) yra būtina, bet, deja, nepakankama sąlyga tam, kad įgytumėte fizikų prielankumą ir meilę:

Straipsnio autorius kaip Kubilius, kaip Razma, ir kaip Enšteinas yra fizikas

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė