Iškilmingai prisiekė Generolo P. Plechavičiaus mokyklos kadetai (nuotraukos, video) (0)

Iškilmingai prisiekė Generolo P. Plechavičiaus mokyklos kadetai | kaunas.lt nuotr.

Iškilmingai prisiekė Generolo P. Plechavičiaus mokyklos kadetai | kaunas.lt nuotr.

Balandžio 4 d. Istorinės Lietuvos Respublikos Prezidentūros kiemelyje šį penktadienį surengta iškilminga Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų mokyklos auklėtinių priesaikos ceremonija, kurioje dalyvavo ir šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė.

114 mokyklos auklėtinių Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės akivaizdoje iškilmingai ištarė priesaikos žodžius – savo mokymusi ir elgesiu prisidėti prie mūsų Tėvynės Lietuvos ir tautos klestėjimo, puoselėti dvasines vertybes, pilietiškumą ir patriotiškumą, pagarbiai elgtis su vyresniaisiais, savo veiksmais, elgesiu ir požiūriu gerbti mokyklą ir gerą kadeto vardą.

„Jūsų priesaika – tai pažadas ir įsipareigojimas ne tik savo Tėvynei, bet ir kiekvienam jos piliečiui. Šiandien prisiimate atsakomybę ne tik už save, bet ir už mūsų visų Lietuvą. Tegul šis pasiryžimas jumyse niekada neblėsta. Tegul kasdien stiprėja Jūsų pareigos jausmas ir noras rūpintis savo Tautos saugumu ir gerove“, – prisiekusiems kadetams sakė Prezidentė.

„Didžiuojamės, kad priesaikos priėmimo ceremonija ir pirmųjų antpečių įteikimas kadetams tapo iškilminga tradicija. Jau antrus metus šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė atvyksta į kadetų priesaikos priėmimo iškilmes“, – sakė Generolo P. Plechavičiaus mokyklos vadovas Viktoras Daunys.

Istorinės Lietuvos Prezidentūros kiemelyje priesaikos priėmimo ceremonijoje taip pat dalyvavo Kauno meras Andrius Kupčinskas, vidaus reikalų ministras Dailis Barakauskas, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų vadas gen. maj. Edvardas Mažeikis, Viešojo saugumo tarnybos generolas Sergejus Madalovas, Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Vainius Butinas, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius generolas Remigijus Baniulis ir kiti. Po iškilmingos priesaikos ceremonijos visi dalyviai vaišinosi kareiviška koše.
1994 m. kaip Jaunojo kario būrelis visuomeniniais pagrindais įkurta mokykla nuo 2012 m. tapo bendrojo ugdymo mokykla. Čia vykdomos pagrindinio, vidurinio ir neformaliojo ugdymo, kartu su teisės ir karybos pagrindų mokymu, programos. Mokyklos veikla grindžiama sausumos kadetų ugdymo sistema. Šiuo metu mokykloje mokosi 285 mokiniai.

Paminėtas Prezidento institucijos 95-etis

LR prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį taip pat dalyvavo Prezidento institucijos 95-mečio minėjime ir apdovanojo istorinių žinių turnyro nugalėtojus. Prezidento institucijos jubiliejui skirtame turnyre varžėsi moksleiviai iš Kauno Antano Smetonos, Ukmergės Antano Smetonos, Kazlų Rūdos Kazio Griniaus, Kaišiadorių Algirdo Brazausko ir Raseinių Jono Žemaičio gimnazijų.

Prezidentė finalinio žinių turnyro dalyviams uždavė klausimus apie Prezidento institucijos istoriją ir reikšmę valstybei, rinkimus, institucijos kaitą tarpukariu ir po nepriklausomybės atgavimo. Šiame turnyro etape geriausiai sekėsi Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazistams. Turnyre dalyvavusioms komandoms simbolines dovanas įteikė LR prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Kauno vadovas Andrius Kupčinskas.

Pasak prezidentės, jaunoji karta, prisiliesdama prie Lietuvos istorijos, daugiau sužinodama apie mūsų valstybingumo raidą ir iškilius šalies veikėjus, padeda išsaugoti gyvą istorinę atmintį ir skatina pasididžiavimą savo šalimi.
1919 m. balandžio 4 d. Antanas Smetona buvo išrinktas pirmuoju Lietuvos valstybės prezidentu. Balandžio 6 d. iškilmingame Lietuvos valstybės Tarybos posėdyje išrinktasis Prezidentas prisiekė Konstitucijai.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė