Tauta mano kitaip nei valdantieji (97)

„Už teisę į referendumą!“ | Alkas.lt koliažas

„Už teisę į referendumą!“ | Alkas.lt koliažas

Piliečių nuomonė, kurią valdantieji stengiasi nutylėti

Nusistebėjimą kelia valdančiųjų (tiek pozicijos, tiek opozicijos) isteriška reakcija į Lietuvos Respublikos piliečių inicijuojamus referendumus. Kai kurie politikai ir politikos apžvalgininkai šią konstitucinę piliečių teisę lygina su Krymo „referendumu“, netgi kaltina referendumo šalininkus, kad jie esą tarnauja Rusijai. Kodėl valdantieji bijo referendumų, nors čia žalieji žmogelikai niekuo dėti? Atsakymas į šį klausimą gana paprastas: valdantieji turi sociologinių tyrimų duomenis, kad tautos dauguma turi kitą nuomonę negu „elitas“.

Šių metų kovo viduryje sociologinių tyrimų įmonė „Vilmorus“ atliko reprezentatyvią Lietuvos gyventojų apklausą, kurioje buvo užduoti ir du klausimai, susiję su referendumais dėl žemės ir dėl lito išsaugojimo.  „Alkas.lt“ gavo leidimą publikuoti šios apklausos rezultatus. Pateikiame plačiajai auditorijai abu klausimus ir atsakymus į juos.

Klausimas: Ar referendume pritartumėte, jog būtų sugrąžinta iki 2003 metų galiojusi  Lietuvos Respublikos Konstitucijos 47-ojo straipsnio nuostata, kad: „Žemė, vidaus vandenys, miškai, parkai Lietuvos Respublikoje nuosavybės teise gali priklausyti tik Lietuvos Respublikos piliečiams ir valstybei.“?

Atsakymas:

Pritarčiau – 56,0%
Nepritarčiau – 24,3%
Referendume nedalyvaučiau – 18,3%
Neatsakė – 1,4%

Klausimas: Ar pritariate, kad dėl lito atsisakymo ir euro įvedimo turėtų būti surengtas referendumas?

Atsakymas:

Pritariu 58,1%
Nepritariu 39,7%
Neatsakė 2,2%

Taigi, viešas konfliktas kyla ne vien dėl žemės nuosavybės ar dėl lito išsaugojimo, bet dėl valdančiųjų teisės valdyti, nepaisant tautos valios.  Valdantieji yra įsitikinę, kad jie „žino geriau“, o piliečiai esą yra „suklaidinti“. Kodėl valdantieji nebeturi įtakos piliečių nuomonei? Ar tai iš tiesų yra Rusijos minkštųjų galių poveikis? Ar greičiau tai yra paties „politikos elito“ atotrūkis nuo piliečių?

„Valdančiųjų pretenzija priimti visai tautai ir valstybei svarbius sprendimus be tautos mandato yra agresija prieš valstybę, prieš jos konstitucinius pagrindus. Tai ne ką mažesnis pavojus, negu galimas išorinių jėgų puolimas. Be to, pasitikėjimo valstybe naikinimas, piliečių atsakomybės menkinimas yra naudingas galimam agresoriui“, – taip  šią padėtį pakomentavo Tautininkų sąjungos Strateginio komiteto pirmininkas Gintaras Songaila.

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė