Vilniuje susitinka Lietuvos ir Lenkijos kultūros paveldo žinovai (3)

saugomas-kulturos-paveldo-objektasBalandžio 3 d. Vilniuje prasideda dvišalis Lietuvos ir Lenkijos kultūros paveldo ekspertų grupės posėdis, truksiantis dvi dienas.

Susitikime dalyvauja LR kultūros viceministras dr. Romas Jarockis, Lenkijos Respublikos Kultūros ir nacionalinio paveldo ministerijos Valstybės pasekretorė prof. habil. dr. Malgožata Omilanovska (Malgorzata Omilanowska). Taip pat dalyvauja LR kultūros ministerijos, Kultūros paveldo departamento, Lenkijos Respublikos Kultūros ir nacionalinio paveldo ministerijos, Nacionalinio kultūros paveldo instituto ir kitų Lietuvos bei Lenkijos kultūros ir kultūros paveldo institucijų atstovai.

Posėdyje bus aptarti abiejų šalių kultūros paveldo išsaugojimui ir istorijos puoselėjimui svarbios temos. Ekspertai diskutuos apie atminties institucijų – muziejų, bibliotekų ir archyvų – veiklą ir dvišalį bendradarbiavimą. Taip pat bus aptartos galimybės patogiau naudotis vieniems kitų archyvais, keistis gerąja patirtimi kultūros paveldo apsaugos srityje. Valstybių atstovai ieškos būdų gilinti dvišalį bendradarbiavimą archeologijos, kultūros paveldo atgaivinimo bei rengiantis Mykolo Kleopo Oginskio 250-ųjų gimimo metinių paminėjimui 2015 metais ir Stanislovo Moniuškos 200-ųjų gimimo metinių jubiliejui 2019 metais.

Lietuvos ir Lenkijos kultūros paveldo ekspertų grupės posėdis vyks įgyvendinant 1999 m. gruodžio 16 d. Varšuvoje (Lenkija) pasirašytą Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Lenkijos Respublikos Vyriausybės sutartį dėl Vyriausybės įgaliotinių bendradarbiavimo kultūros paveldo srityje. Posėdis vyks jau aštuntą kartą.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė