Prezidento institucijos įkūrimo 95-metis bus minimas azartiškai ir jaunatviškai (0)

istorineprezidentura.lt nuotr.

istorineprezidentura.lt nuotr.

Balandžio 4 d. į buvusius Prezidento rūmus Kaune rinksis moksleiviai ir jų mokytojai iš Lietuvos Respublikos Prezidentų vardais besivadinančių gimnazijų. Gimnazijų komandos susigrums Istorinės LR Prezidentūros žinių turnyre, skirtame Prezidento institucijos įkūrimo 95-mečiui. Apie  Prezidento institucijos atsiradimo aplinkybes, institucijos reikšmę valstybei ir visuomenei, institucijos kaitą tarpukariu ir po nepriklausomybės atgavimo, LR Prezidentų asmenybes, profesinę, visuomeninę veiklą bus kalbama ne tradiciniame minėjime, o intelektualiame ir azartiškame žaidime. Renginyje dalyvaus ir turnyro dalyvius bei nugalėtojus pasveikins Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Žinių turnyre susitiks gimnazistai iš Kauno Antano Smetonos, Ukmergės Antano Smetonos, Kazlų Rūdos Kazio Griniaus, Kaišiadorių Algirdo Brazausko ir Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos Raseiniuose. Komandų laukia penki turai, pareikalavę rimto pasirengimo: gimnazistams teko atidžiau susipažinti su 1918-1940 m. bendruoju politiniu kontekstu, peržvelgti, kaip Konstitucijose keitėsi Prezidento institucijos reglamentas, pasidomėti kiekvieno Prezidento vadovavimo valstybei bruožais ir pagrindiniais Lietuvos vidaus bei užsienio politikos įvykiais, patyrinėti Prezidentų biografijas, jų profesinius pasiekimus, žymiausias kalbas ir knygas. Turnyrą užbaigs specialus Lietuvos Respublikos Prezidentės turas.

Turnyro dalyviai taip pat apžiūrės Prezidento institucijos įkūrimo 95-mečiui skirtą naują parodą „Varnas varnui akies nekerta? Lietuvos politikai ir visuomeninis gyvenimas Adomo Varno (1879-1979) kūryboje“. Paroda pristato įžymaus lietuvių dailininko, tapytojo, grafiko, pedagogo Adomo Varno tapybos ir grafikos darbus, jo sukurtus pašto ženklus, pirmųjų  lietuviškų pinigų eskizus. Paroda atskleidžia, jog Lietuvos politinį ir visuomeninį gyvenimą fiksavęs dailininkas savo darbais – pašto ženklais ir banknotų eskizais – nuoširdžiai prisidėjo prie jaunos valstybės kūrimo, o šaržais nevengė pašiepti Lietuvos nepriklausomybe abejojančių politikų, visada likdamas ištikimas tautinės valstybės idėjai.

Turnyro dalyviai, organizatoriai ir garbūs svečiai pagerbs prieš 95 metus, 1919 metų balandžio 4 d., pirmuoju Lietuvos valstybės Prezidentu išrinktą Antaną Smetoną ir kitus du Pirmosios Lietuvos Respublikos Prezidentus – Aleksandrą Stulginskį ir Kazį Grinių, prie jų paminklų Istorinės Prezidentūros sodelyje padėdami gėlių.

Istorinė Lietuvos Respublikos Prezidentūra Kaune, Pirmosios Lietuvos Respublikos laikotarpiu – valstybės vadovo darbo ir rezidencijos vieta, šiuo metu yra moderniojo Lietuvos valstybingumo memorialinis-edukacinis centras, kuris siekia supažindinti visuomenę su Lietuvos ir jos Prezidento institucijos raida, skatinti pilietiškumą ir domėjimąsi savo krašto istorija.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė