Gabiausieji Lietuvos mokiniai susipažins su naujausiomis technologijomis (0)

nmakademija.lt nuotr.

nmakademija.lt nuotr.

Šių metų balandžio 3–5 dienomis Kaune vyks didžiausios ne pelno siekiančios papildomo ugdymo organizacijos Nacionalinės moksleivių akademijos (NMA) pavasario sesija. Kasmet šis renginys pritraukia gabiausius 9–12 klasių Lietuvos mokinius.

Tris dienas truksianti pavasario sesija įdomi teorinėmis ir praktinėmis užduotimis, kurias rengia sričių profesionalai. „Kadangi NMA mokiniai daugiausia mokosi teorinių dalykų, sprendžia užduotis, pavasario sesija tampa puikia proga užsiimti praktine veikla, susipažinti su KTU laboratorijomis, mokslo naujovėmis“, – apie sesijos tikslus pasakoja NMA direktorius Leonas Narkevičius.

Mokslo metais puikius rezultatus šalies olimpiadose ir konkursuose rodžiusiems NMA mokiniams pristatomos keturios programos. „Chemijos pasaulio“ lektoriai kvies padirbėti laboratorijoje tyrinėjant vandens kietumą, mikroorganizmus, augalus. Paskaitose bus suteikta galimybė išgirsti apie maistinę chemiją, fermentinio sūrio gamybą, kosmetiką, spalvotųjų medžiagų taikymą šiuolaikinėse technologijose. Prof. dr. Adas Gelžinis, prof. dr. Alfonsas Morkvėnas ir dr. Vytautas Sučila įtrauks į svarstymus apie fizikos reiškinius, leis aiškintis, kaip veikia kompiuterinis mokymas, dirbtinis intelektas, kokiais būdais panaudojami atsinaujinantys saulės, vėjo energijos šaltiniai, ir kvies į užsiėmimus aukštųjų įtampų laboratorijoje.

Praėjusiais metais daug dėmesio sulaukusi trimatės animacijos programa dar kartą susidomėjusiesiems atskleis jos modeliavimo ir animavimo užkulisius.

NMA pavasario sesijos naujiena – įdomioji informatika. „Norime supažindinti su naujausiomis mobiliųjų technologijų tendencijomis, paskatinti domėtis, ieškoti ir rasti savyje talentą“, – teigia programos „Solid education“ narys dokt. Paulius Paškevičius. Siekdamas sužadinti smalsumą, jis kvies į susitikimus, kuriuose galima sužinoti, kas yra skraidantys robotai, vadinami dronais, ir kaip juos valdyti. Bus suteikiama galimybė pasigilinti į ne mažiau intriguojamą reiškinį – išmaniųjų telefonų gebėjimą „suprasti“ užkoduotą informaciją – bei mėginti sukurti savo kodą. Taip pat bus kuriami 3D žaidimai, tinkami kompiuteriams, mobiliesiems įrenginiams.

60 pakviestųjų į šią NMA rengiamą sesiją atvyksta iš visos Lietuvos ir jau dešimtus metus skleidžia savo kūrybinį ir intelektinį potencialą. Per pavasario sesiją derinami jų individualūs gebėjimai, mokiniai įtraukiami į grupinę veiklą, skatinami nuolat klausti. Čia mokomasi būti drauge, dalytis, daug dėmesio skiriant visapusiam asmenybės ugdymui.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė