Zoologijos sodo gyventojai už „nupirktą dramblį“ gaus skanėstų (0)

Lietuvos zoologijos sodo nuotr.

Lietuvos zoologijos sodo nuotr.

Ar pamenate mažojo zebriuko žvilgsnyje atsispindintį dryžuotą pagalbos prašymą, kurį jis išsakė „TV3“ žiūrovams vaizdo siužete? Zoologijos sodo gyventojas praėjusių metų rugsėjo mėnesį žiūrovų prašė specializuotų pašarų, kurie negaminami Lietuvoje. „Man būtinai reikia brolio zebro, o mamai – geresnio maisto. Nenoriu augti vienas. Juk jums rūpi?“, – mūsų visų prašė mažylis.

Paramos sumanymui geros valios žmonės ir įmonės paaukojo virš 400 tūkst. litų. Didžiausia sumos dalis – beveik 300 tūkst. litų –surinkta paramos koncerto metu.

Mažasis zebriukas – tik vienas iš daugelio jauniklių, kuriam reikia pagalbos. Vien 2013 metais Kaune esančiame zoologijos sode gimė beveik šimtas jauniklių. Tarp jų yra kupranugaris, asiliukas, antilopė, tamarinas, šiaurinis elnias ir kiti. Visi mažyliai augdami turi gauti įvairių maisto medžiagų, užtikrinančių jų sveiką augimą ir vystymąsi, taip pat būtini specialūs papildai. Norint užtikrinti pilnavertę mitybą projekto „Pirk dramblį“ herojui zebriukui bei kitiems sodo gyvūnams, reikalingi specializuoti kambinuotieji pašarai, kurių kaina metams – 51 tūkst. litų.

„Pirk dramblį“ ir geros valios žmonių dėka, zoologijos sodas gali nupirkti gyvūnams taip reikalingų specializuotų kombinuotų pašarų. Už akcijos metu žmonių bei įmonių paaukotus pinigus pirmą kartą nupirktas specializuotas, specialiai zebrams ir begemotams pritaikytas pašaras iš Vokietijos. Šiuo metu sode gyvenantys 4 suaugę zebrai ir vienas jauniklis per dieną gauna 4 kg specializuoto pašaro, tiek pat šio skanėsto gauna ir 5 nykštukiniai begemotai. Iš viso nupirkta 700 kg specializuoto, zebrų ir begemotų poreikius atitinkančio pašaro už beveik 2 tūkstančius litų. Specialaus pašaro iš Anglijos, už tūkstantį litų, nupirkta ir sode gyvenančioms papūgoms.

Primename, kad už akcijos „Pirk dramblį“ metu paaukotus pinigus zoologijos sodas gyvūnų transportavimui panaudojo 33 tūkst. litus. Akcijos dėka sode apsigyveno begemotas Geluk, šiaurinis elnias Olsenas iš Danijos, erelis iš Olandijos bei palšasis grifas iš Kaliningrado zoologijos sodo. Taip pat šiuo metu sode intensyviai renovuojami leopardų, tigrų, tapyrų, beždžionių, plėšriųjų paukščių ir šiaurinių elnių voljerai. Šiems remonto darbams išleista 155 tūkstančiai litų. Gyvūnų priežiūros priemonėms  tokioms, kaip medicininiai švirkštai, šaldytuvai, aukšto slėgio plovyklos, vandens siurbliai ir elektrinė šildyklė  paukščiams, išleista 26 tūkst. litų.

Be geros valios žmonių ir įmonių pagalbos, zoologijos sodui būtų sudėtinga skirti tiek pinigų gyvūnų sąlygų gerinimui. Akcijos „Pirk dramblį“ organizatoriai ir Lietuvos zoologijos sodo darbuotojai nuoširdžiai dėkoja visiems, kurie prisidėjo prie šios kilnios akcijos įgyvendinimo ir gyvūnų sąlygų gerinimo.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė