Susirišk autentišką Vilnijos krašto verbą pats! (0)

verbu rišimas-K100Tuos, kas nespėjo nusipirkti verbų Kaziuko mugėje, balandžio 4 d., 18.00 val. – 19.30 val. Neries regioninio parko lankytojų centre, Vilniaus g. 3, Dūkštose, parko direkcija kviečia išmokti susirišti jas patiems! Juk norint, kad kitąmet namiškiai būtų sveiki ir laimingi, o namai – džiaugsmo pilni, Verbų sekmadienį geriausia juos žadinti išplakant savo rankų šiluma ir švęstu vandeniu palaiminta verba.Nors šiandien verbas rišančių žmonių galima sutikti daugelyje Lietuvos vietų, bet būtent Neries regioninio parko prieigose – teritorijoje tarp Pilaitės ir Sudervės – prieš maždaug 200 metų gimė ši unikali tradicija. Šiose apylinkėse vis dar sutiksite šio amato meistrių, kurioms žolynų rinkimas ir verbų kūrimas yra tapęs gyvenimo būdu. Tiesa, joms tai ne tiek amatas ar verslas, kiek savanoriškas įsipareigojimas šeimos ir krašto tradicijai bei poreikis perduoti ją savo vaikams.

Balandžio 4 d. vyksiančią pamoką ves autentišką verbų rišimo tradiciją šeimoje tęsianti jauna Girulių km. gyventoja Alina. Mokymus perėmusi iš savo senelio, šiandien ji kuria savo verbas ir, viena vertus, prisideda prie nuolatinės šio amato kaitos, kita vertus – užtikrina tradicijos perimamumą ir senųjų, autentiškų formų išlikimą. Viso to išmokyti ji nori ir kitus.

Tad verbų rišimo meistrai ir meistrės bus ruošiami  balandžio 4 d., 18.00 val. – 19.30 val. Neries regioninio parko lankytojų centre, Vilniaus g. 3, Dūkštose (vos 20 minučių automobiliu nuo Vilniaus!). Vietų skaičius ribotas, tad būtina registracija užpildant šią formą.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė