Stabdomas ir „RTR Planeta“ programos dalių rodymas (0)

RTRRemdamasi Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos televizijos programos „RTR Planeta“ turinio įvertinimu š. m. balandžio 2 d. Lietuvos radijo ir televizijos komisija priėmė sprendimą įpareigoti televizijos programų retransliuotojus, skleidžiančius televizijos programą „RTR Planeta“ Lietuvos Respublikos vartotojams, laikinai – 3 mėnesiams sustabdyti programų iš ne Europos Sąjungos valstybių narių, Europos ekonominės erdvės valstybių ir kitų Europos Tarybos konvenciją dėl televizijos be sienų ratifikavusių Europos valstybių, sudarančių televizijos programą „RTR Planeta“, retransliavimą Lietuvos Respublikos teritorijoje.Sprendimas įsigalios jį sankcionavus Vilniaus apygardos teismui.

Komisija nustatė, jog 2014 m. kovo 2 d. retransliuotoje televizijos programoje „RTR Planeta“ buvo parodyta laida „Vesti nedeli“, kurioje buvo tendencingai ir vienašališkai skleidžiama atstatydintojo Ukrainos prezidento kontroliuojamų jėgos struktūrų smurtinius veiksmus prieš taikius gyventojus pateisinanti informacija, kurstoma nesantaika tarp rusų ir ukrainiečių bei neapykanta naujajai Ukrainos valdžiai, JAV ir jos sąjungininkams, kurstomos karinės nuotaikos bei pateisinama karinė intervencija į suverenią valstybę bei dalies jos teritorijos aneksija. Laidos turinys pažeidė Visuomenės informavimo įstatymo nuostatas pagal kurias tokią informaciją skleisti draudžiama.

Atsižvelgusi į Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos išvadas komisija taip pat pakartotinai aptarė Latvijos jurisdikcijai priklausančio transliuotojo „PBK Lithuania“ laidos „Laikas“ turinį ir nusprendė supažindinti Latvijos Nacionalinę elektroninės žiniasklaidos tarybą su padarytais pažeidimais ir išvadomis bei prašyti pritaikyti atitinkamas priemones šiam transliuotojui.

Imtis priemonių bei įvertinti „RTR Planeta“ ir „PBK Lithuania“ retransliuojamų programų turinį kovo pradžioje komisija kreipėsi ir į LR generalinę prokuratūrą, tačiau ji ikiteisminio tyrimo nepradėjo.

Komisija taip pat nusprendė kreiptis į Europos Komisiją, informuojant ją apie nustatytus pažeidimus į Lietuvą nukreiptose Europos Sąjungoje licencijuotose arba registruotose programose.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė