L.Linkevičius: Nebegalime su Rusija bendrauti taip, kaip anksčiau (0)

L.Linkevičius

L.Linkevičius

Dėl Rusijos agresyvių veiksmų Ukrainoje pasikeitusi Europos saugumo situacija tapo pagrindine NATO užsienio reikalų ministrų susitikimo Briuselyje balandžio 1-ąją tema. Kartu su kitų Aljanso šalių kolegomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius tarėsi dėl tolesnių NATO politikos krypčių po įvykių Ukrainoje ir dėl tolesnės NATO ir Rusijos santykių plėtotės.

„Rusija pažeidė mūsų bendradarbiavimo principus, todėl nebegalime su ja bendrauti taip, kaip anksčiau. Šių įvykių kontekste turime būti solidarūs ir rodyti solidarumą Ukrainos atžvilgiu – nepripažinti Krymo aneksijos ir stiprinti bendradarbiavimą visais lygiais“, – sakė ministras.

Šiaurės Atlanto Tarybos sesijoje kalbėjęs L. Linkevičius pabrėžė sustiprintos NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse svarbą, taip pat pasisakė už Aljanso pratybų skaičiaus didinimą bei didesnį NATO matomumą viešojoje erdvėje.

Atskira ceremonija paminėti NATO plėtros jubiliejai: Čekijos, Lenkijos ir Vengrijos stojimas į NATO prieš penkiolika metų, Bulgarijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Rumunijos, Slovakijos ir Slovėnijos – prieš dešimt metų, ir Albanijos bei Kroatijos – prieš penkerius metus.

NATO ir Ukrainos komisijos susitikime L. Linkevičius teigė, jog Lietuva remia praktinę Aljanso paramą Ukrainai, todėl sveikintų tokias iniciatyvas, kaip NATO kontaktinių ambasadų ir informacinių biurų Kijeve bei informacinių centrų šalies regionuose steigimas ir stiprinimas.

Ministrai sutarė dėl veiksmų, kurių imsis NATO, siekdama padėti Ukrainai, taip pat dėl aktyvesnio bendradarbiavimo su Rytų partnerėmis bei praktinio bendradarbiavimo su Rusija įšaldymo.

L. Linkevičiaus iniciatyva Lietuvos atstovybėje prie NATO buvo surengtas pirmas NATO ir Ukrainos draugų grupės ministrų lygio susitikimas, kuriame dalyvavo Rumunijos, Slovakijos, Norvegijos, Vengrijos, Ukrainos ir Lietuvos užsienio reikalų ministrai bei Latvijos, Estijos, Lenkijos, Jungtinės Karalystės, Kanados, Turkijos, Čekijos, Danijos ir JAV aukšto rango atstovai.

Susitikime pasveikinti NATO plėtros laimėjimai ir pažymėta, kad Aljansas neatsisako plėtros politikos ir yra pasirengęs priimti kiekvieną europinę šalį, kuri yra pasirengusi ir išpažįsta visoms šalims narėms bendras vertybes – laisvę, saugumą ir demokratiją.

NATO užsienio reikalų ministrų susitikimas vyksta balandžio 1–2 dienomis Briuselyje.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė