Baigėsi Baltijos šalių oro erdvėje vykusi NATO karinių oro pajėgumų treniruotė (0)

KAM nuotr.

KAM nuotr.

Balandžio 2 d. baigėsi dviejų dienų NATO karinių oro pajėgumų treniruotė, kurioje dalyvavo šiuo metu Baltijos šalių oro erdvėje patruliuojantys JAV karinių oro pajėgų kariai su naikintuvais „F-15C Eagle“, Švedijos karinių oro pajėgų naikintuvai „JAS-39 Gripen“, Lietuvos karinių oro pajėgų transporto lėktuvas „C-27J Spartan“.

„Šios pratybos dabartiniame kontekste parodo mūsų Aljanso partnerių solidarumą ir patvirtina, jog kilus grėsmei jie pasiruošę suteikti pagalbą Baltijos šalis. Šiandien netoli Baltijos šalių vykstant neramumams mūsų sąjungininkai sustiprino NATO oro policijos misiją ir atsiuntė papildomus naikintuvus, kad būtų užtikrintas mūsų saugumas. Šiuo metu statome didesnes kuro talpyklas, kurių dėka galėsime priimti ir aptarnauti dar daugiau orlaivių vienu metu“, – teigė krašto apsaugo ministras J.Olekas.

Balandžio 1 d. į Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose taip pat atvyko Karinių oro pajėgų vadas generolas majoras Edvardas Mažeikis, kiti krašto apsaugos sistemos atstovai. Aviacijos bazėje lankėsi ir NATO Bendrojo oro operacijų centro vadas generolas leitenantas Džoakimas Vundrukas (Joachim Wundrak), su ministru ir Karinių oro pajėgų vadu aptaręs vykusią treniruotę ir NATO oro policijos misiją.

„Šiose pratybose mūsų kariai galėjo dar labiau patobulinti savo įgūdžius ir sąveikumą su kitu Baltijos regiono šalių kariais. Galima pasakyti, jog treniruotė vyko nepriekaištingai, o jai dar nesibaigus sulaukiame teigiamų atsiliepimų dėl mūsų karių kompetencijos ir aukšto pasirengimo lygio“, – sakė Karinių oro pajėgų vadas gen. mjr. E.Mažeikis.

Be šiuo metu NATO karinių oro pajėgų treniruotėje dalyvaujančių orlaivių balandžio 1 d. Aviacijos bazėje buvo nutūpęs NATO išankstinio perspėjimo ir kontrolės orlaivis AWACS iš Vokietijos ir Švedijos karališkųjų oro pajėgų transporto lėktuvas „C-130 Hercules“.

Baltijos regiono karinių oro pajėgų treniruotę jau penkerius metus organizuoja NATO Jungtinė oro pajėgų vadavietė Ramšteine ir Bendrasis oro operacijų centras Uedeme (Vokietija).

Paprastai per metus Baltijos šalių oro erdvėje vyksta trejos tokios treniruotės. Pirmosios ir trečiosios metu NATO oro policijoje Baltijos šalyse dalyvaujantys kontingentai koordinuoja savo veiksmus su sąjungininkų ir partnerių karinėmis oro pajėgomis. Antrosios treniruotės metu žemės ir oro padaliniai tobulina ryšio procedūras.

Šia treniruote siekiama pademonstruoti NATO įsipareigojimus kolektyviniam saugumui, sąjungininkų solidarumą ir pasitikėjimą. Tai ir galimybė NATO valstybėms ir partnerėms dirbti ir treniruotis kartu.

Baltijos karinių oro pajėgus treniruotės yra koordinuojamos su atitinkamomis civilinėmis institucijomis ir žinybomis. Dalyvauti treniruotėje kviečiamos ir NATO Partnerystės taikos labui programoje dalyvaujančios šalys.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė