R. Karbauskis A. Kubilių padavė į teismą (video) (6)

R.Karbauskis ir A.Kubilius | Alkas.lt, koliažas

R.Karbauskis ir A.Kubilius | Alkas.lt, koliažas

Kovo 31 d. vykusioje spaudos konferencijoje  Lietuvos valstiečių liaudininkų ir žaliųjų sąjungos (LVLŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis kartu su advokatu  Žygimantu Pacevičiumi paskelbė, kad už paskleistą melagingą informaciją iš Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD)  partijos vadovo Andriaus Kubiliaus reikalaus priteisti 300 000 litų neturtinės žalos.

Šiandien Vilniaus miesto apylinkės teismui buvo pateiktas Ramūno Karbauskio ir UAB „Agrokoncerno“ ieškinys dėl tikrovės neatitinkančių teiginių.

R.Karbauskis pareiškė, kad TS-LKD paskleisti teiginiai apie jį bei jo vadovaujamos bendrovės „Agrokoncernas“ tariamus ryšius su Rusija yra melagingi.

„Pastaruoju metu iš politikų, konkrečiai iš Andriaus Kubiliaus lūpų pasipylė kaltinimų, neva mano veikla yra kenkianti Lietuvos valstybei, prorusiška ir šiandieniniame kontekste galime suprasti kaip šalies išdavimas,  kas Lietuvos įstatymuose yra baudžiama. Todėl kaip politikas ir žmogus aš tylėti negaliu“,- spaudos konferencijoje pristatančioje ką tik pateiktą ieškinį prieš Andrių Kubilių sakė R. Karbauskis.

R. Karbauskis teigė, kad tik nedidelė jo dalis verslo tėra susijusi su Rusija ir tai tikrai nesudaro jokių prielaidų jį įvardinti kaip Rusijos agentą. „Jei ponas A. Kubilius turi minimaliausius įrodymus, kad aš veikiu prieš Lietuvą, tikiuosi, kad tai bus pateikta teismui. Tada kyla klausimas, kodėl aš esu laisvėje?“ – retoriškai klausė ieškovas kaltinamas prorusiška veikla.

Ieškovas reikalauja, kad atsakovo A. Kubiliaus paskleista informacija neatitinkanti tikrovės ir žeminanti Ramūno Karbauskio garbę ir orumą bei pažeidžianti UAB „Agrokoncernas“ dalykinę reputaciją būtų paneigta.  R. Karbauskis prašo priteisti iš A. Kubiliaus 300.000,00 Lt neturtinei žalai atlyginti, kurią visą skirtų švietimo ir kultūros rėmimui.

Anot R. Karbauskio, vadovaujantis A. Kubiliaus kitų logika, kad bet kuris referendume pasisakantis kitaip nei jis yra tautos išdavikas. „Mano iškelta byla yra taip pat gynimas tų, kurie balsavo prieš Visagino atominės elektrinės statybą referendume iš kurių dauguma pasisakė prieš ją, gynimas tų, kurie pasirašė dėl Konstitucijos pataisų, žemės pardavimo klausimų. Mano vietoje, kaip ieškovo, ir A. Kubiliaus vietoje, kaip atsakovo, gali būti daug žmonių. Politikams turi būti duodamas precedentas, kad kalbėti netiesą, šmeižti ir rinkimų metų nėra jokios teisės. Už savo žodžius reikia atsakyti“.

Primename, kad šių metų vasario pradžioje paskelbtame TS-LKD darbo grupės dokumente „Minkštoji Rusijos sulaikymo strategija“ buvo paskelbtas išsamus tariamų Lietuvos priešų ir Kremliaus sąjungininkų sąrašas.  Pasak šio dokumento Kremliaus interesus Lietuvoje atstovauja: Gediminas Žiemelis, Ramūnas Karbauskis, „Achemos“ koncernas, Viktoras Uspaskichas, „Arvi“, „Dujotekana“, „Icor“, „City service“, Artūras Zuokas, Rolandas Paksas, Andrius Janukonis.

Pasak šios „strategijos“ visas su Rusija susijęs verslas ir į Rusiją vykstantys  bei iš Rusijos atvykstantys kultūrininkai atvežantys į Lietuvą rusiškos kultūros taip pat yra Lietuvos priešai.

Žiūrėkite spaudos konferencijos vaizdo įrašą (ekspertai.eu):

Pagrindinės bylos tezės

Andrius Kubilius (atsakovas) 2014 m. vasario 7 d. socialiniame tinkle „Facebook“, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) interneto svetainėje bei, tikėtina, seminare „Modernios Lietuvos kūryba: Minkštoji Rusijos sulaikymo strategija“, kuris tą pačią dieną vyko Vilniuje, „Best Western“ viešbutyje, paskleidė žinią, neva Ramūnas Karbauskis (ieškovas) ir jo verslas, t. y. ieškovas UAB „Agrokoncernas“, įtakojami Rusijos, veikia priešiškai Lietuvos valstybės interesams.

Andrius Kubilius teigė, kad Ramūnas Karbauskis ir jo verslas, įtakojami Rusijos, rėmė „viešas iniciatyvas“ (referendumą prieš VAE, isteriją prieš skalūnų žvalgybą, referendumą dėl Konstitucijos pataisų). A. Kubilius nurodė, esą kai kurie verslininkai (įskaitant R. Karbauskį) aktyviai dalyvauja ne tik rinkiminiuose procesuose, bet ir viešajame gyvenime, kultūros, labdaros srityse ne šiaip sau, o turint tikslą skleisti Lietuvoje Rusijos įtaką, jos „minkštąsias galias“.

A. Kubilius ne kartą minėjo Lietuvos specialiąsias tarnybas, kurios yra pateikusios informaciją, jog tam tikri asmenys ir verslo subjektai yra sulaukę verslo sąlygų pagerinimo mainais į Rusijos interesų Lietuvoje įgyvendinimą. Atsakovas A. Kubilius kaip vieną iš tokių subjektų nurodė ieškovą ir pabrėžė, kad pats R. Karbauskis, kaip verslininkas, žemdirbys ir mecenatas, mainais į UAB „Agrokoncernas“ verslo sėkmę per įvairią savo veiklą (paramą, labdarą ir politiką) skleidžia Rusijos įtaką neva sabotuodamas Lietuvos politinę ir energetinę nepriklausomybę užtikrinančius projektus (VAE, skalūnų dujas, žemės pardavimą užsieniečiams). A. Kubilius paskleidė tikrovės neatitinkančią informaciją, esą UAB „Agrokoncernas“ yra monopolizavęs prekybos trąšomis iš Rusijos rinką ir iš šios prekybos esą uždirba šimtamilijoninius pelnus.

Analogiški tikrovės neatitinkantys teiginiai, kompromituojantys R. Karbauskį ir jo verslą (UAB „Agrokoncernas“), nurodomi ir TS-LKD parengtoje analizėje „Minkštosios Rusijos sulaikymo strategija“.

Taigi, A. Kubilius paskleidė žinią, esą R. Karbauskis ir jo verslas (UAB „Agrokoncernas“) yra įtakotas Rusijos, siekiančios savo politinių tikslų Lietuvoje; įtakotas Rusijos R. Karbauskis aktyviai veikia Lietuvos kultūriniame ir politiniame gyvenime, siekdamas Rusijai naudingų ir Lietuvai priešiškų tikslų – energetinių projektų žlugdymo, antikonstitucinio ir antieuropietiško referendumo; priešiškai Lietuvos interesams ieškovas veikia siekdamas pagerinti savo verslo sąlygas.

A. Kubiliaus paskleistos žinios, neatitinkančios tikrovės, formuoja neigiamą nuomonę apie R. Karbauskį – politiką ir verslininką bei atitinkamai žemina jo garbę ir orumą. Pateikiama informacija, esą R. Karbauskis per įvairius projektus (politinius, kultūrinius ir kt.) veikia įtakojamas Rusijos ir atitinkamai kenkia savo tėvynei Rusijos nurodymu, mainais už tai gaudamas palankias verslo sąlygas, leidžiančias gauti šimtamilijonines pajamas ir monopolizuoti rinką, neabejotinai laikytina diskredituojančia: teisės ir moralės požiūriu asmenų veikla, nukreipta priešiškai savo valstybės interesams, yra smerktina dėl daugelio priežasčių.

Vertinant A. Kubiliaus skleidžiamos informacijos pobūdį būtina atsižvelgti ir į Lietuvos istorinę patirtį, susijusią su Rusija (Lietuvos okupacija, vykdyti gyventojų trėmimai ir žudynės, pastangos sutrukdyti atkurti nepriklausomybę ir t.t.) bei dabartinius įvykius (neteisėtus Rusijos veiksmus Ukrainos atžvilgiu, Rusijos užuominas dėl Baltijos valstybių teritorinio vientisumo ir pan.). Šių įvykių kontekste bet kuris asmuo, įtakotas Rusijos ir veikiantis priešiškai Lietuvos interesams, neabejotinai laikytinas savo tėvynės išdaviku.

Be to, priešiška savo valstybės interesams asmens veikla yra ne tik morališkai smerktina – Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 118 straipsnyje numatyta, kad asmuo, padėjęs kitai valstybei ar organizacijai veikti prieš Lietuvos Respubliką, yra baudžiamas laisvės atėmimu iki septynerių metų.

Paskleidus aukščiau nurodytą informaciją, buvo pažeista Ramūno Karbauskio asmens garbė ir orumas, taip pat UAB „Agrokoncernas“ dalykinė reputacija ir todėl ieškovai kreipėsi į teismą.

Pažymėtina, kad Ramūnas Karbauskis daug kartų viešai, aiškiai ir nedviprasmiškai išdėstė motyvus, kodėl jis pats ir jo vadovaujama Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga pasisako prieš atominės elektrinės statybą, skalūnų dujų žvalgybą bei remia referendumo iniciatyvą dėl žemės pardavimo užsieniečiams. Pažymėtina, kad R. Karbauskis savo pasisakymuose yra išreiškęs bendrą jo vadovaujamos politinės organizacijos, vienijančios kelis tūkstančius narių, požiūrį dėl aukščiau nurodytų iniciatyvų. A. Kubiliui, kaip ir R. Karbauskiui aktyviai dalyvaujančiam politiniame gyvenime, be abejonės, yra žinomi R. Karbauskio viešai išdėstyti motyvai, dėl kurių LVŽS pasisakė prieš atominės elektrinės statybą, skalūnų dujų žvalgybą bei rėmė referendumo iniciatyvą dėl žemės pardavimo užsieniečiams ir šie motyvai niekaip nesusiję su Rusija. Maža to – R. Karbauskio vadovaujamos partijos nariai, pasisakantys prieš bet kokios atominės elektrinės statybas, yra piketavę prie Rusijos ambasados Lietuvoje; R. Karbauskis ne kartą yra viešai pasisakęs už suskystintų dujų terminalo statybą ir t.t.

Taip pat neabejotina, kad A. Kubiliui yra žinoma informacija apie R. Karbauskio daug metų vykdomą visuomenei naudingą veiklą kultūros, socialinės ir sveikatos apsaugos srityse, tačiau visą šią veiklą A. Kubilius užgauliai, vienareikšmiškai ir be jokio pagrindo įvardina kaip įrodymą, kad tokia R. Karbauskio veikla yra Rusijos „minkštųjų galių“ įrankis Lietuvoje

Akivaizdu, kad aukščiau nurodytą tikrovės neatitinkančią informaciją A. Kubilius paskleidė ir toliau skleidžia tyčia, siekdamas politinių tikslų – menkinti ir kompromituoti R. Karbauskį (o kartu bei jo vadovaujama Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą) ir kartu didinti savo politinės partijos populiarumą, ypač dėl Rusijos vykdomų agresyvių veiksmų susiklosčiusios politinės padėties kontekste. Neabejotina, jog artėjantys Prezidento ir Europos Parlamento rinkimai yra dar viena priežastis, dėl kurios R. Kubilius viešai skleidžia tikrovės neatitinkančią informaciją apie savo politinį oponentą R. Karbauskį ir jo verslą.

Pateikdami ieškinį ieškovai Ramūnas Karbauskis ir UAB „Agrokoncernas“, be kitų reikalavimų, prašo teismo pripažinti, kad Andriaus Kubiliaus paskleista informacija neatitinka tikrovės ir žemina Ramūno Karbauskio garbę ir orumą bei pažeidžia UAB „Agrokoncernas“ dalykinę reputaciją. Be to, R. Karbauskis prašo priteisti iš A. Kubiliaus 300.000,00 Lt neturtinę žalą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė