Prezidentė ragina stiprinti nacionalinį transliuotoją (7)

Prezidentė susitinka su LRT vadovais | R.Dačkaus nuotr.

Prezidentė susitinka su LRT vadovais | R.Dačkaus nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) vadovais aptarė iššūkius šalies informaciniam saugumui, objektyvaus ir operatyvaus visuomenės informavimo svarbą bei galimybes stiprinti nacionalinio transliuotojo vaidmenį kovojant su Lietuvai priešiškų užsienio valstybių propaganda ir dezinformacija.

„Įvertindami valstybei iškilusius pavojus, privalome stiprinti savo gynybines galias visose srityse. Ir pirmiausia – informacinėje erdvėje, nes pastaruoju metu patiriame atvirą informacinį karą. Nuolatinė dezinformacija, provokacijos ir priešiška propaganda tapo grėsme valstybės saugumui. Gauti objektyvią ir suprantamą informaciją šiandien šalies žmonėms tampa tikru iššūkiu. Todėl visuomeniniam transliuotojui tenka ypatinga misija – ne tik aiškiai ir suprantamai informuoti visuomenę, bet ir stiprinti pilietiškumą ir patriotizmą, neleisti klaidinti mūsų žmonių ir žeminti mūsų valstybės. Informacinis atsakas – nacionalinės gynybos dalis“, – pabrėžia Prezidentė.

Šiandieninių grėsmių akivaizdoje, Prezidentės teigimu, būtina stiprinti nacionalinį transliuotoją ir užtikrinti kokybišką visuomenės informavimą.

Melagingų pranešimų gausa, interesų grupių iškreiptos žinios, patikimų faktų stoka klaidina ir priešina visuomenę, primeta svetimus sprendimus, kelia grėsmę šalies raidai ir demokratijai.

Tik gaudami objektyvią informaciją apie įvykius Lietuvoje ir pasaulyje, suprasdami tikruosius motyvus, jų reikšmę ir pasekmes, žmonės galės jaustis saugūs savo valstybėje ir priimti teisingus sprendimus.

Pasak LRT generalinio direktoriaus Audriaus Siaurusevičiaus, susitikimas vyko abiejų pusių iniciatyva, ir džiaugėsi politiniu palaikymu.

Prezidentė susitinka su LRT vadovais | R.Dačkaus nuotr.

Prezidentė susitinka su LRT vadovais | R.Dačkaus nuotr.

„Čia ką tik buvo paminėta, kad prezidentė supranta, kad reikia mums užtikrinti deramą finansavimą tam, kad galėtume vykdyti savo pareigas (…). Jeigu jūs taip įsivaizduojate, kad vyksta mainai, tai taip nevyksta – prezidentė pareiškė poziciją ir tai yra svarbu. Prezidentė nedalina pinigų“, – kalbėjo A. Siaurusevičius.

Jo teigimu, labiausiai numatoma stiprinti informacines laidas lietuvių kalba.

„Yra esminis stiprinimas informacinių laidų lietuvių kalba“, – sakė jis.

Paklaustas, ar galima tikėtis daugiau informacijos užsienio kalbomis, A. Siaurusevičius sakė, kad „tai gali būti vienas iš svarstomų objektų“.

Pasak A. Siaurusevičaus, LRT šalies saugumui svarbus ne tik dėl išorinių grėsmių.

„Jeigu kalbėtume apie nacionalinį transliuotoją kaip nacionalinio saugumo sudėtinę dalį, tai čia nereikia ir išorės grėsmių, nes vidinių grėsmių akivaizdoje jo svarba yra ypatinga – kalbant apie stichines nelaimes, įvairias avarijas ir taip toliau“, – dėstė LRT generalinis direktorius.

„Iš tiesų, kad Lietuvos Respublikoje per visą mūsų dvidešimtmetį, sakykime, trūko valstybinio požiūrio į mūsų bendrai viešą erdvę – kas joje ką veikia, kas ką transliuoja – tai čia gali visi sutikti, kad taip yra“, – kalbėjo jis.

Nuo kitų metų LRT turėtų nelikti reklamos. Seime tebesvarstoma, kaip turėtų būti apskaičiuojama iš gyventojų pajamų mokesčio ir akcizų LRT skiriama biudžeto dalis.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė