Zarasų kultūros centro scenoje – Kristijono Donelaičio „Metų“ herojai (nuotraukos) (0)

Zarasų miesto savivaldybės nuotr.

Zarasų miesto savivaldybės nuotr.

Minint Kristijono Donelaičio 300-ąsias gimimo metines, 2014-ieji paskelbti jo vardo metais ir įtraukti į UNESCO bei valstybių narių šiemet minimų sukakčių sąrašą. Lietuvos Respublikos Seimo nutarime pabrėžiama, kad minint šią iškiliąją datą bus sudarytos sąlygas aktyvesniam kultūriniam bendradarbiavimui Europoje, lituanistiniam paveldui atnaujinti ir puoselėti, Kristijono Donelaičio kūrybai pasaulyje skleisti, kultūrinei bendruomenei Lietuvoje ir užsienyje telkti bei donelaitiškai įprasminti iškilaus kūrėjo atminimą.

Kristijonas Donelaitis – vienas iš autorių, kurį Europos kritikų asociacija mini pasaulio literatūros šedevrų sąraše. 90-metį švenčianti Dainų šventė taip pat pažymėta poeto pagerbimu – 2014 m. liepos 5-osios Teatro dienos programa „Dyvų dyvai“ bus skirta lietuvių grožinės literatūros klasiko Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms ir Teatro metams Lietuvoje paminėti. Visų šalies regionų mėgėjų teatrai vaidins pagal Kristijono Donelaičio hegzametru parašytą didiesiems pasaulio raštijos paminklams prilygstančią poemą „Metai“. Vaikų ir jaunimo teatrai programoje „Mūsų metai“ rodys nenutrūkstamą gyvenimo ir gamtos ciklą – metų laikus: pavasarį, vasarą, rudenį, žiemą. Lėlių teatrai vaidins emocionalias Kristijono Donelaičio pasakėčias – pirmuosius originalius šio žanro kūrinius lietuvių literatūroje. Dyvų temą tęs cirkininkai, klounai, kojūkininkai, mimai. Nauja kūrybine energija išsiskleis finalinis vaidinimas „Jau saulelė vėl atkopdama budino svietą“.

Kovo 25 d. pažymėta dar viena nepaprasta data – pranešta, kad iki Dainų šventės, svarbiausio šalies kultūros įvykio, liko tik 100 dienų. Tad ar galėjo zarasiškiai prasmingesne dovana šį įvykį pažymėti, nei Raseinių, Utenos, Tauragės ir Zarasų kultūros centrų suaugusiųjų mėgėjų teatrų spektaklio pagal Kristijono Donelaičio poemos „Metus“ premjera. Buvę premjeroje žiūrovai sutiks – jiems dovanotas nepaprastas scenos reginys, kuris nepaliko vietos abejingumui ir nuoboduliui. Negalima buvo nesižavėti vaidinusių žmonių laisvumu, kūrybiškumu ir atsidavimu vykusiam scenoje veiksmui, kuris privertė suklusti ir kitomis akimis pažiūrėti į mus supantį pasaulį.

Dėkodamas Zarasų rajono savivaldybės meras sakė: „Mieli spektaklyje dalyvavusių mėgėjų teatrų aktoriai. Jūs – nepaprasti žmonės. Atidavę savo laisvalaikį kūrybai, scenoje dirbate tik už aplodismentus. Ačiū Jums už didžiulį kasdieninį darbą“. Dalyvavusiems spektaklyje aktoriams bei režisieriams dėkojo ir rajono Savivaldybės mero pavaduotojas Nikolajus Gusevas, Zarasų kultūros centro direktorė Jovita Mikutavičienė, o tautinio paveldo sertifikatu įvertintą duoną dovanojo Šlyninkos vandens malūno šeimininkai Regina Veselienė ir Stasys Sutkauskis.

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė