Tarptautinę teatro dieną – istorinio, studentės režisuoto spektaklio premjera (0)

Kovo 27 d., Tarptautinę teatro dieną, 18 val., Vilniuje, Lietuvos edukologijos universiteto II-ųjų rūmų aktų salėje (T. Ševčenkos g. 31, Istorijos fakulteto (IF) studentų teatras surengs spektaklio premjerą „Kur laimę rasti?“.

„Šis spektaklis apie žmogaus gyvenimą, savęs paiešką, gyvenimo prasmę“, – sako spektaklio scenarijaus autorė ir režisierė Austė Abraškevičiūtė – IV kurso taikomosios istorijos ir II kurso socialinės pedagogikos studentė.

Spektaklio siužete gausu mitologinių būtybių: laumių, velnių, deivių.Ilga kelionė ieškant laimės žiūrovą nukels į laikus, kada žmonės dar tikėjo daugybe dievų, kada rytais gaidžių giedojimas išbaidydavo visas piktąsias dvasias, o žmogaus likimą nulemdavo deivė Laima… Scenarijus sukurtas remiantis lietuvių mitologija, folkloro sakmėmis, šokiais, žaidimais. Scenarijaus autorė ir režisierė – Austė Abraškevičiūtė.

Paklausta, kuo šios temos svarbios šiuolaikinėje visuomeneje, režisierė atsakė, kad sena tiesa, jog viskas, kuo anuomet gyveno žmonės, aktualu ir šiomis dienomis. „Kasdieninis bėgimas, noras būti geresniais, pasiekti daugiau, pasirodyti – dažno iš mūsų bėda. Kodėl bėda? Noras laimėti lenktynes atima džiaugsmą procesu. Spektaklis siekia nors trumpam sustabdyti žmogų ir priversti apsižvalgyti aplink, padėti suprasti, jog kiekvieno gyvenimas yra vertingas ir laimingas“, – teigė A. Abraškevičiūtė.

Augusi Viešintų miestelyje, Anykščių rajone, studentė sako, jog teatrą pradėjo lankyti dar būdama 4 metų. „Taigi nuo vaikystės jaučiu meilę teatrui, Lietuvos folklorui ir istorijai. Tai paskatino pasirinkti studijuoti taikomąją istoriją. Jau pirmame kurse, dar 2010 metais, kartu su istorijos studentais įkūrėme teatrą. Pristatėme spektaklius „Mano šeimos istorija“, „Eglė žalčių karalienė“. Kiekviename spektaklyje ryški istorinė, mitologinė linija. Šis spektaklis ne išimtis. Jame gausu folklorinių elementų. Spektaklio scenarijus sukurtas remiantis mitologinėmis sakmėmis“, – sakė Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) studentė A. Abraškevičiūtė.

„Eglė žalčių karalienė“ | rengėjų nuotr.

„Eglė žalčių karalienė“ | rengėjų nuotr.

Tarptautinė teatro diena minima kovo 27-ąją. Šventė minima nuo 1962 metų. Mergina sako, kad spektaklis ne veltui pristatomas Tarptautinę teatro dieną. „Šis spektaklis skiriamas pirmiesiems mano mokytojams, šviesaus atminimo režisieriams, aukso paukščių laureatams Galinai ir Vytautui Germanavičiams. Jie visą savo gyvenimą stengėsi tausoti ir saugoti lietuvišką folklorą, liaudies palikimą. Noras paminėti ir prisiminti pirmuosius teatro mokytojus paskatino sukurti šį spektaklį“, – sako spektaklio scenaristė ir režisierė.

LEU Istorijos fakulteto teatre vaidina ne tik istorijos fakulteto studentai, tačiau ir lietuvių filologijos studentai. Aš studijuoju ne tik taikomąją istoriją, bet ir socialinę pedagogiką. Nors teatras pavadintas Istorijos fakulteto teatru, tačiau jame vaidina ne tik istorikai. Teatro vadovė sako, kad kiekvienais metais teatre vyksta labai aktyvi aktorių kaita, o dabartiniame teatre vaidina tik du senbuviai.

„Visi kiti aktoriai prisijungė praėjusiais arba šiais metais. Taigi tik susibūrę repeticijose stengėmės susipažinti vieni su kitais. Mokėmės judėti scenoje, kalbėti. Repeticijos vykdavo žaidimo forma. Spektaklį kūrėme drauge, stengėmės surasti priimtiniausius sceninius sprendimus kiekvienam. Todėl spektaklio statymas užtruko daugiau nei pusmetį“, – sako ji. Ir priduria, jog vadovaujant teatrui pedagoginės žinios įgytos universitete padeda geriau suprasti kiekvieno  nuotaikas, tinkamai spręsti įvairias situacijas ir problemas. „Teatras – puiki vieta pritaikyti praktiškai tai, ko mokoma paskaitose“, – sako LEU studentė.

 

 

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė