LMA Vrublevskių bibliotekoje saugomas seniausias teatro afišų rinkinys (0)

Teatro afiša

Teatro afiša

LMA Vrublevskių bibliotekos Smulkiosios spaudos fonde saugomos Vilniaus, Varšuvos, Krokuvos, Lvovo, Gardino, Manheimo, Heidelbergo, Prahos ir kitų miestų afišos, kurių seniausia išspausdinta 1787 m.

Bibliotekoje saugomas teatro afišų rinkinys yra unikalus, nes chronologiškai seniausias ir pats išsamiausias Lietuvoje.

Afišomis savo tyrimams ne kartą naudojosi įvairių šalių teatro istorikai: Vida Bakutytė, Ježi Timoševičius (Jerzy Timoszewicz), Zbignevas Jendrichovskis (Zbigniew Jędrychowski), Helmutas Šabasevičius ir kt.

LMA Vrublevskių bibliotekos afišos kaip vientisas rinkinys dar tik pradedamas tirti, tačiau jau aptinkama unikalių ir itin vertingų afišų egzempliorių. Labiausiai priežiūros reikalaujančius dokumentus tvarko ir prižiūri patyrę bibliotekos restauratoriai.

Daugiau informacijos apie afišas galima rasti naujausiame LMAVB metraščio numeryje publikuotame Justinos Kučinskaitės straipsnyje „Vilniaus teatro afišos Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos rinkiniuose“. Jame aprašomos afišų patekimo į bibliotekos fondus aplinkybės, atkuriamas XIX a. I pusės Vilniaus teatro repertuaras. Straipsnio autorei į afišas rūpėjo pažvelgti per jų, kaip unikalaus dokumento, prizmę. Analizuojant afišose pateiktą informaciją, ryškėja gyvas ir daugiabriaunis teatro bendruomenės vaizdas, praturtintas savita retorika, žavintis aukštu meniniu lygiu, grandioziniais spektaklių pastatymais.

LMA Vrublevskių biblioteka savo fonduose saugo unikalią vertę turintį afišų rinkinį, kuris yra prieinamas tyrinėtojams ir gali tapti ne vienos mokslinės studijos ar straipsnio pagrindu.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė