Vilniečiai ir svečiai dar mėnesį gali apžiūrėti 150 kartų mažesnį SDG laivo modelį (0)

Vilniaus dizaino ir technologijų kolegijos nuotr.

Vilniaus dizaino ir technologijų kolegijos nuotr.

Po viešnagės Lietuvos Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) laivo-saugyklos modelis „atplaukė“ į paskutinį savo uostą sostinėje: kovo 25-balandžio 25 d. jį apžiūrėti galima Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje. Vėliau laivas tęs kelionę po kitus Lietuvos „uostus“.

Siekiant supažindinti visuomenę su būsimu Klaipėdoje statomo SGD terminalo laivu-saugykla, kuris, planuojama, į Klaipėdos uostą atplauks jau šių metų rudenį, SGD projektą įgyvendinanti bendrovė „Klaipėdos nafta“ organizuoja sumažintos jo kopijos pristatymą Lietuvos miestuose.

Iš plastiko pagamintas, itin detalus 2,15 m ilgio, 0,5 m pločio ir 0,5 m aukščio laivo modelis su stiklo gaubtu, palyginti su tikruoju laivu-saugykla, yra sumažintas 150 kartų.

„Paskutine laivo modelio stotele neatsitiktinai pasirinkta švietimo įstaiga. Būtent studentija ir yra ta šviesuomenė, kuriai įdomu, kokiu keliu eina Lietuva, įgyvendindama svarbiausius energetinius projektus, koks išties sudėtingas yra būsimojo terminalo laivas, kuris yra išskirtinis pasaulyje ir pritaikytas atšiaurioms mūsų žiemos sąlygoms. Tikime, kad modelis ypač turėtų sudominti technologijos mokslus studijuojančius jaunus žmones“ – teigė Rokas Masiulis, bendrovės „Klaipėdos nafta“ generalinis direktorius.

Vilniuje laivo modelis jau eksponuotas Energetikos muziejuje, Vilniaus Universiteto bibliotekoje, Lietuvos Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, o jo paskutinė stotelė sostinėje – Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija(Antakalnio g. 54). Vėliau laivas iškeliaus į kitus miestus.

Pirmą kartą jis visuomenei pristatytas 2013 m. vykusios Jūros šventės metu Klaipėdoje.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė