Tautodailininkė A. Steponavičienė mokys karpinių meno (0)

Tautodailininkės Angelės Steponavičienės karpinių paroda

Tautodailininkės Angelės Steponavičienės karpinių paroda

Kovo 28 d. 16.00 val. Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10) atidaroma šiaulietės tautodailininkės Angelės Steponavičienės karpinių paroda. Autorė kviečia pasitinkant šv. Velykas dailinti bei puošti  savo namus tradiciniais karpiniais. Juk pavasaris žadina kiekvieno žmogaus kūrybiškumą, kuris gali atsiskleisti ir per liaudies meną. Visus klaipėdiečius kviečiame į šį atidarymą atvykti ne tuščiomis, o atsinešti žirklutes, nes po jo vyks  autorės kūrybinis užsiėmimas. Tikimės, kad popieriaus karpymas taps Jūsų nauju atradimu, o gal ir pomėgiu.

Angelė Steponavičienė pelnytai vadinama liaudies meno puoselėtoja – sertifikuotų tautinio paveldo produktų tradicine amatininke, senojo karpymo amato meistre. Taip pat tautodailininkei artima ir liaudies daina – ji aktyviai dalyvauja folkloro ansamblių veikloje, dainuoja ir su Šiaulių folkloro ansambliu „Auda“, ir su tautodailininkų ansambliu „Margulis“, ansambliuose skamba ir keletas Angelės tėvelių dainuotų dainų.

Meistrė aktyviai dalyvauja įvairiose parodose, 2013 m. respublikinėje konkursinėje liaudies meno parodoje „Aukso vainikas“ Šiaulių apskrities vaizduojamosios dailės srityje laimėjo I vietą, o šiemet jos darbai atrinkti į respublikinę Liaudies meno parodą.

A. Steponavičienės karpiniai žavi motyvų gausa – juose  išvysime parskrendančius gandrus, bundančią gamtą, jos simbolius, ornamentus, o taip pat – ir išsaugotus vaikystės prisiminimus, su tėveliu lankytą malūną, gegužinių atgarsius…

Tačiau bene ryškiausia tautodailininkės kūrybos dalis yra taikomojo pobūdžio karpiniai: tradicinės popierinės užuolaidėlės, lentynų papuošalai, servetėlės. Jais Angelė Steponavičienė susidomėjo vos prieš keletą metų, tačiau būtent už šiuos karpinius tautodailininkei suteiktas tautinio paveldo sertifikatas.

Užsiėmimas nemokamas.

Paroda veiks iki balandžio 27 d.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė