Lietuva penktą kartą prisidės prie Žemės atokvėpio (video) (0)

O.Vavricek nuotr.

O.Vavricek nuotr.

Iki šių metų kovo 29 d., šeštadienį, vyksiančios pasaulinės akcijos „Žemės valanda“ likus kelioms dienoms, apie dalyvavimą pranešė 11 Lietuvos savivaldybių.

Be didžiųjų miestų: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio, renginyje taip pat dalyvauja Druskininkai, Kretinga, Raseiniai, Biržai, Telšiai ir Marijampolė. Rengėjai tikisi, kad iki akcijos dienos apie norą dalyvauti šioje veikloje praneš ir daugiau Lietuvos miestų.

Žemės valandą palaikyti ir išorinį pastatų apšvietimą sutiko užtemdyti Lietuvos simboliais laikomi Lietuvos Prezidentūros rūmai, Gedimino pilis, Valdovų rūmai ir Lietuvos nacionalinis muziejus. Pranešdama apie sutikimą prisijungti prie akcijos Lietuvos Prezidentūros kanceliarija teigė, kad džiaugiasi, jog ši reikšminga ir svarbi iniciatyva kasmet suburia vis daugiau žmonių susimąstyti apie Žemės tausojimą ir išsaugojimą.

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos dėka, Žemės valandos rengėjų kvietimas pasiekia ir didžiąją dalį šalies viešbučių bei maitinimo įstaigų.

Sumanymo rengėjai itin džiaugiasi vietos bendruomenių jau tapusiu įprastu dalyvavimu. Viena pirmųjų akcijoje užsiregistravo Raudėnų bendruomenė, Imbariečių draugija. Išorinį apšvietimą mokyklose pranešė temdysiančios ir kitaip prisidėsiančios Jonavos r. Šveicarijos pagrindinė mokykla ir Panoterių Petro Vaičiūno pagrindinė mokykla, Visagino Atgimimo gimnazija, Radviliškio rajono Aukštelkų pagrindinės mokyklos bei Gražinos pagrindinės mokyklos bendruomenės nariai.

Sostinėje kovo 29 d. 20:30 val., užtemus miesto senamiesčio gatvių apšvietimui ir Gedimino prospekto šviesoms, Katedros aikštėje liks apšviesta žvakelių mozaika. Esant tinkamam orui, iš beveik 1000 žvakelių bus sudėliotas Žemės valandos simbolis „60+“ bei Europos žemyno kontūras, kurio skersmuo sieks 20 metrų. Tikimasi, jog gražus oras leis vilniečiams pasigrožėti šia šviesos pasaka ir galbūt prisidėti prie jos savo pačių atsinešta žvakele.

Panevėžys kviečia į renginį Laisvės aikštėje. Renginio metu vyks ir teatralizuota inscenizacija: susirinkę grožėsis šokio su ugnimi kolektyvo „Ugnies šokis” artistų pasirodymu, dundės Šiaulių mušamųjų instrumentų kolektyvo „Ritmas kitaip“ būgnai. Renginio kviesliai – Panevėžio raj. Smilgių kultūros centro Perekšlių bendruomenės namų vaikų ir jaunimo pučiamųjų orkestras „Saulutė“, vadovė Ligita Bilevičienė. Miestas kviečia dažniau atsisakyti važiavimo automobiliais, pakeičiant juos dviračiais, riedlentėmis, ratukinėmis pačiūžomis.  Ant grindinio degs ir skaičius „60+“ . Panevėžiečiai kviečiami uždegti ir su savimi atsineštą žvakutę bei pasivaišinti išvirta arbata.

Druskininkuose Pramogų aikštėje nuo 20:15 val. vyks grupių „Endlles road“ ir „Light sound“ koncertas, o miestiečiai drauge skaičiuos minutes iki miesto centro temdymo Žemės valandos poilsiui.

Žemės valanda prasidėjo nuo vieno miesto – 2007 m. Sidnėjuje pirmą kartą 2,2 milijonai žmonių išjungė šviesas, taip išreikšdami susirūpinimą klimato kaita. Vėliau ši veikla tapo visa apimančia ir 2010 m. išplito jau 128 šalyse.

„Žemės valanda“ rengia viena gerbiamiausių gamtosaugos organizacijų pasaulyje – Pasaulio gamtos fondas (WWF). Dabar joje dalyvauja 5 žemynai; 135 šalys; 5,2 tūkst. miestų; milijardas žmonių. „Žemės valandos“ kelionė aplink pasaulį trunka 25 valandas, 45 minutes.

httpv://youtu.be/sFIL0l-e1j4

httpv://youtu.be/fJpIDV9I6Ww

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė