L.Graužinienė nemano, kad Seimas sužlugdė Referendumą (11)

L.Graužinienė. Alkas.lt nuotr.

L.Graužinienė. Alkas.lt nuotr.

Referendumo dėl draudimo parduoti žemę užsieniečiams iniciatyva Seime sąmoningai nebuvo žlugdoma tvirtina Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė.

„Klausimas yra labai sudėtingas, spaudimas daromas didžiulis, niekas nenori padaryti klaidų ir aš nevertinu, kad tai yra žlugdymas referendumo. Vis  dėlto, tai yra 300 tūkst. parašų ir jei birželio mėnesį visi žmonės ateis ir išreikš savo nuomonę, aš tikiu, kad referendumas įvyks. Ir, kaip ir organizatoriai sakė, bus  daroma viskas, kad jis įvyktų“, – interviu Žinių radijui trečiadienį sakė Seimo pirmininkė.

Seimui antradienį nebalsavus dėl referendumo datos, žlugo galimybė jį surengti gegužės 25 dieną kartu su Europos Parlamento rinkimais ir galimu prezidento rinkimų antruoju turu.

Seimui pateiktame svarstyti nutarimo projekte siūloma, kad referendumas vyktų birželio 29–ąją.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .

11 komentarų

 1. seimas sužlugdė:

  Nu ką reiškia nemano. Aišku, kad sužlugdė. Jie tyčiojasi iš tautos, demonstruoja jėgą. Jie kaltina, kad referendumas reikalingas rusams, o patys nemano, kad su tokiu žiauriu elgesiu patys stumia tautą prisiminti rusų laikus. Tada nuo ruso okupanto irgi skaudėdavo, bet ne taip kaip dabar, nuo savo, lietuviško okupanto. Ar sustos jie kada nors, ar eis iki visiško valstybės kracho? Tiktai ką tada kaltins?

 2. Kažin:

  Referendumo skelbimas yra grynai teisinis klausimas, taigi kalbinti Žinių radijui derėtų aukštos klasės teisininkus, o ne Graužinienę. Apskritai politikai teisės klausimu turėtų kalbėti tik tada, kai klausmas yra teisininkų viešai išdiskutuotas, teisės nuostata aiški.
  Dabar teisiškai padėtis yra tokia, kad skelbti jo datos Seimui gali ir nepriseiti.

 3. Kažin:

  Štai kas Konstitucijoje ir įstatymuose tuo klausimu pasakyta.
  Konstitucinis teismas nagrinėja ir sprendžia ne tik tai, ar įstatymai ir kiti Seimo aktai neprieštarauja Konstitucijai, bet ir teikia išvadas, ar nebuvo pažeisti įstatymai per rinkimus (Konstitucijos 105 str. 3 d.). Prašyti tokios išvados gali Seimas (Konstitucijos 106 str. 5 d.). Referendumas pagal mastą ir rangą yra analogiškas Prezidento ir Seimo rinkimams. Taigi, rinkimų konstitucinės nuostatos taikytinos ir referendumo atveju, be to, galima ir išvada, ar Referendumo klausimai nepažeidžia ES sutarčių, nes pagal Civilinį kodeksą sutartis prilygsta įstatymo galiai.
  Referendumo įstatymu nustatyta, kad už referendumo klausimų suformulavimą yra atsakinga referendumo skelbimo inciatyvinė grupė. Klausimų suformulavimas laikytinas referendumo skelbimo procedūriniu klausimu, t.y. vienu iš per referundumo skelbimą atliekamų veiksmų.
  Tokiu atveju Seimas, prieš skirdamas referendumo datą, vadovaudamasis nurodytais Konstititucijos straipsniais, gali paprašyti KT išvados, ar iniciatyvinės grupės skelbiamu referendumu sprendžiami klausimai pagal svarbą yra priskirtini Referendumo įstatymo 1 straipsnyje nustatytiesiems, ar jie laikytini referendumais sprendžiamos svarbos klausimais, t.y. ar nėra pažeistas Referendumo įstatymo 1 str. jo klausimams nustatytas reikalavimas.
  Akivaizdu, kad tuo atveju, jeigu KT išvadoje būtų nustatytas Referendumo 1 str. pažeidimas, tai Seimas tuo pagrindu nustatyti datos referendumui negalėtų.
  Kalta liktų referendumo skelbimo iniciatyvinė grupė, nes pagal Referendumo įstatymą referendumo klausimų parinkimas ir suformulavimas yra jos galioje.

 4. Kažin:

  Kol KT veikia apseiti be jo negali.
  Sličytė kalba partiškai (advokatiškai), teisiškai kalba Rasimas, jis taip pat yra kūręs Konstituciją. Be to, aš pats perskaitau Konstituciją, man skaityti, ką kiti rašo, kad ją suprasčiau, nereikia.

  • LosAngeles:

   Taigi mielasis, mokate LRK skaityti pats… O netycia nepagalvojote, kad ja moka skaityti ir kiti? Nes ankstesnis jusu komentaras, kuri tirazuojate jau ne po pirmu straipsniu, ‘silpnokas’. Ypac sitas patiko:’..tai Seimas tuo pagrindu nustatyti datos referendumui negalėtų..’
   Gal tamsta ‘humoristo gyslele’ turite? Pabandykite… kas gali paneigti 🙂

 5. Algimantas:

  BUVO LORETA – LIKO TIK LORKĖ

 6. Nemano? Vadinasi su manymu kažkas atsitiko. Reiktų pasitikrinti.

 7. slenkstis:

  Tai faktas,manymas-abstrakcija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė