R.Baškienė. Daroma viskas, kad referendumas neįvyktų (21)

Rima Baškienė |  Asmeninė nuotr.

Rima Baškienė | Asmeninė nuotr.

Kovo 25 dienos Seimo plenarinio posėdžio darbotvarkėje buvo įtrauktas Seimo nutarimas dėl referendumo „Dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9, 47 ir 147 straipsnių pakeitimo paskelbimo“.

Šiandien ryte paaiškėjo, kad Seimo Kaimo reikalų komitetas, pasiprašęs būti papildomu komitetu, praėjusią savaitę nesugebėjo apsvarstyti labai sudėtingo klausimo – rengti referendumą gegužės 25 d. ar birželio 29 d. Neapsvarsčius papildomam komitetui pagrindinis Teisės ir teisėtvarkos komitetas neva negali svarstyti ir priimti komiteto išvados.

Seniūnų sueigoje į mano klausimą, kas sutrukdė komitetams svarstyti laiku – praėjusią savaitę, atsakymo nebuvo. Nesant pagrindinio Teisės ir teisėtvarkos komiteto išvados Seimo nutarimas išbrauktas iš darbotvarkės, o tai reiškia, kad pagal Referendumo įstatymą referendumas kartu su Europos Parlamento rinkimais – gegužės 25 dieną – vykti negalės, nes nebus išlaikytas dviejų mėnesių terminas.

Seimo plenarinio posėdžio metu pasiūliau balsuoti dėl šio ypatingos svarbos klausimo įtraukimo į darbotvarkę. Man antrino Kaimo reikalų komiteto pirmininkas S. Bucevičius, „Drąsos kelio“ frakcijos atstovė Aurelija Stancikienė, Darbo partijos frakcijos atstovas V. Bukauskas ir kiti Seimo nariai. Tačiau tam nepritarė balsavusi dauguma: Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija (33 Seimo nariai), Liberalų sąjūdžio frakcija (8), Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija (28), Lietuvos lenkų rinkimų akcijos frakcija (8).

Manau, kad Seimo dauguma pademonstravo nepagarbą Lietuvos žmonėms, nes surengti referendumą birželio 29 dieną, atskirai nuo Europos Parlamento rinkimų, valstybės biudžetui kainuos apie 14 mln. Lt.  Seimo nariai gavo referendumo iniciatyvinės grupės, daugelio visuomeninių, kultūros  organizacijų siūlymus rengti referendumą gegužės 25 dieną ir taupyti valstybės biudžeto lėšas.  Deja, kai kas nenori girdėti žmonių nuomonės, nenori taupyti. Nenustebsiu, jeigu vėliau referendumo organizatoriai bus kaltinami, kad jų inicijuotam referendumui reiks išleisti tiek daug valstybės biudžeto lėšų. Tie patys kaltintojai tikriausiai motyvuos, kad lėšas galima buvo panaudoti kultūros ar kitoms taip būtinoms valstybės reikmėms. Ar tai ne pasityčiojimas? Manau, daroma viskas, kad referendumas neįvyktų.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė