L.Linkevičius su Jungtinės Karalystės Europos reikalų ministru aptarė situaciją Ukrainoje (0)

L.Linkevičius

L.Linkevičius

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kovo 25 dieną Vilniuje susitiko su Jungtinės Karalystės Europos reikalų ministru Davidu Lidingtonu. Susitikime daugiausia dėmesio skirta situacijai Ukrainoje, Kryme ir Rusijos veiksmams.

Lietuvos ministras pasidžiaugė, kad Lietuvos ir Jungtinės Karalystės pozicija ir nuomonė dėl Ukrainos sutampa. Abiejų šalių ministrai sutarė, kad būtinas tolesnis visų Europos Sąjungos narių įsitraukimas į šio konflikto sprendimą bei vieningas ir efektyvus tarptautinės bendruomenės atsakas.

D. Lidingtonas pareiškė, kad Šiaurės Atlanto sutarties 5-ojo straipsnio saugumo garantijos galioja visoms be išimties Aljanso valstybėms ir, esant būtinybei, NATO šalys veiks solidariai, tinkamai atsakydamos į jų suverenitetą pažeidžiančius trečiųjų valstybių veiksmus.

Susitikimo metu taip pat aptarti energetinio saugumo klausimai, Lietuvos planai įsivesti eurą, Lietuvos ir Jungtinės Karalystės bendradarbiavimas Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje bei šiuo metu spaudoje populiarūs debatai dėl Jungtinės Karalystės narystės Europos Sąjungoje.

Lietuvos užsienio reikalų ministras padėkojo Jungtinei Karalystei už jos planus prisidėti prie NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse šių metų balandžio mėnesį.

Jungtinės Karalystės ministras taip pat pažadėjo visokeriopą paramą Lietuvos siekiui tapti Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) nare.

JK Europos reikalų ministras šiandien taip pat susitinka su Finansų, Krašto apsaugos ministerijų ir Seimo atstovais.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė