G.Grina paskelbė, kad V.Tomaševskis atsisakė kalbėtis su VSD pareigūnu (2)

Gediminas Grina | Alkas.lt nuotr.

Gediminas Grina | Alkas.lt nuotr.

Šiandien, kovo 25 dieną, Valstybės saugumo departamento (VSD) generalinis direktorius Gediminas Grina, kartu su generaliniu prokuroru Dariumi Valiu pakviesti į Seimą dėl anksčiau internete paskelbtos peticijos, kuria raginta pritarti Klaipėdos krašto prijungimui prie Rusijos ir paaiškinti kitų su nacionaliniu saugumu susijusių klausimų.

Į pareigūnus su klausimais kreipėsi Seimo narys Vytautas Matulevičius, klausdamas, kokių veiksmų ėmėsi VSD ir prokuratūra, kad būtų užkirstas kelias su Konstitucija ir galiojančiais įstatymais nesuderinamiems raginimams pažeisti Lietuvos Respublikos suverenitetą ir jos teritorijos vientisumą, ar provokacinis bandymas pritaikyti Krymo atplėšimo nuo Ukrainos scenarijų Klaipėdos kraštui yra vienintelis tokio pobūdžio veiksmas, ar VSD turi strategiją ir yra numatęs konkrečias prevencines priemones, galinčias neutralizuoti Lietuvai priešiško nusistatymo formavimą socialiniuose tinkluose ir tinklapiuose.

V. Matulevičius taip pat atkreipė dėmesį, kad papildomu įtampos šaltiniu Lietuvoje tapo rengiamas referendumas dėl žemės nepardavimo užsieniečiams. Anot jo, akivaizdu, kad referendumu savo tikslais bando pasinaudoti ir tos jėgos, kurios siekia komplikuoti Vilniaus ir Briuselio santykius ir kurios norėtų matyti Lietuvą ne Europos tautų bendrijoje.

G.Grina neatmeta šiuo atveju Rusijos provokacijos galimybės.

„Šalis, kuri be skrupulų okupuoja kaimyninių šalių teritorijas, grasina regioniniam saugumui, juo labiau gali be skrupulų rengti ir kurstyti socialinius neramumus, etninę priešpriešą, menkinti piliečių pasitikėjimą valstybe. Lietuvos gi atveju, reikia pabrėžti, kad Rusijos interesus skleidžiantis judėjimas paskelbė informaciją apie minėtas peticijas, o ne ragino pažeisti Lietuvos teritorinį vientisumą“, – kalbėjo G.Grina.

Jo teigimu, ne paskutinį vaidmenį šioje istorijoje Vakarų Lietuvoje vaidina Rusijos konsulato darbuotojai Klaipėdoje.

G. Grina pabrėžė, esą VSD turi duomenų apie užsienio žvalgybų mėginimus paveikti politikus. Tokius politikus saugumiečiai esą pirmiausiai siekia įspėti apie pavojų, tačiau dalis jų atsisako net kalbėtis. Tarp jų G.Grina įvardijo Lietuvos lenkų rinkimų akcijos lyderį ir kandidatuojantį į Lietuvos prezidentus Valdemarą Tomaševskį.

„Deja, su liūdesiu turiu pasakyti, kad pasitaiko atvejų, kai nenorima net susitikti pokalbiui su žvalgybos pareigūnu. Ir buvo net nemalonus pavyzdys visiškai neseniai, kai politikas, Lietuvos Respublikos pilietis, parlamento narys V. Tomaševskis atsisakė kalbėtis su VSD pareigūnu“, – pareiškė VSD vadovas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė