2013-ųjų Tolerancijos žmogumi paskelbtas Andrius Mamontovas (2)

Andrius Mamontovas

Andrius Mamontovas

Praėjusį šeštadienį Vytauto Didžiojo universiteto Didžiojoje auloje Sugiharos fondas „Diplomatai už gyvybę“ paskelbė 2013 metų Tolerancijos žmogų. Juo tapo dainininkas ir dainų kūrėjas Andrius Mamontovas.

Ši kasmetinė nominacija skiriama asmeniui, savo veiksmais, viešu pavyzdžiu ar atviru žodžiu stojusiam prieš ksenofobijos bei antisemitizmo, kitaminčių, kitatikių bei kitataučių persekiojimą, pasisakiusiam prieš smurto, prievartos ir radikalizmo apraiškas visuomeniniame Lietuvos gyvenime.

Metų Tolerancijos žmogaus nominacija yra kasmetinė. Pirmąjį (2001) metų Tolerancijos žmogaus apdovanojimą 2002 metų sausio mėnesį gavo Tomas Šernas. Vėliau metų Tolerancijos žmogaus titulas atiteko profesorei Irenai Veisaitei, žurnalistui Algimantui Čekuoliui, režisieriui Sauliui Beržiniui, pranciškonų vienuoliui, kunigui Arūnui Peškaičiui, psichologui Robertui Povilaičiui, atlikėjai Jurgai Šeduikytei, žurnalistui Mykolui Drungai, poetui Tomui Venclovai, filosofui Andriui Navickui, rašytojams Daivai Čepauskaitei ir Sigitui Parulskiui.

Šiemet fondo valdyba, atsižvelgdama į savo pateiktas užklausas visuomeninėms, nevyriausybinėms organizacijoms, su žmogaus teisių gynimu susijusiomis institucijomis Lietuvoje, rinkosi iš šių kandidatūrų: tai ekonomikos ekspertas Mykolas Majauskas, dainininkas ir dainų kūrėjas Andrius Mamontovas, diplomatė, Lietuvos kultūros atašė Lenkijoje Rasa Rimickaitė. Tolerancijos žmogumi paskelbtas A. Mamontovas praėjusį šeštadienį buvo apdovanotas skulptoriaus Edmundo Frėjaus sukurtu atminimo medaliu ir diplomu.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , .

2 komentarai

  1. GINTARAS:

    DAUGIAU NEGU JUOKINGAI SKAMBA NOMINACIJA UŽ KOVĄ “PRIEŠ KSENOFOBIJĄ IR ANTISEMITIZMĄ” ,LYG ANTRA SĄVOKA NEIEITŲ Į PIRMOSIOS SĄVOKĄ.TAI UŽSAKOVŲ PAGEIDAVIMU PATEIKIA VIENOS TAUTOS PRETENZIJAS BŪTI “LYGESNE TARP LYGIŲ”. DABAR KALBANT APIE “KOVĄ PRIEŠ KITAMINČIŲ PERSEKIOJIMĄ” AIŠKIAI TURIMA GALVOJE LYTINIUS IŠKRYPĖLIUS,BET NE ŽMONES GAVUSIUS PASENUSIŲ GUMINIŲ KULKŲ PRIE SEIMO 2009 IR 2012 GEGUŽĖS 17D.TRYPTŲ IR MUŠTŲ GARLIAVOJE. LABAI MĖGAU MAMONTOVO KŪRYBĄ,BET ŽIAURIAI PASIGEDAU JO PILIETIŠKUMO LIETUVOS MERGAITEI . TUO LAB ,KAI MAŽDAUG TOMIS DIENOMIS ANDRIUS AGITAVO RINKTI LĖŠAS KAŽKOKIOS KAMBODŽOS VAIKAMS-LYG MŪSIŠKIAI VISI SOTŪS BŪTŲ IR LAIMINGI IR TIK “NENAUDĖLIAI RAŠĖ KREIDELĖMIS ŽODĮ ” TIESOS”. DAR LABIAU ABEJOTINA NOMINACIJOS VERTĖ, KAI UŽ JOS KYŠO GARBARAVIČIŲ “NEKALTI” VEIDELIAI. VISKAS LABIAU PANAŠU Į ETATINIO TRUBADŪRO ĮSIGIJIMĄ UŽ “FONDO” LĖŠAS. SUGIHARA ČIA NE PRIE KO. ČIA TIK INTERESAI IR GAILA ,KAD AUKŠTI IDEALAI REZULTATE GULA Į KIŠENĘ. ANDRIAU-GRĄŽINK MEDALĮ. TEGAL JĮ GARBARAVIČIUS ATIDUODA PVZ. FNTT UŽ JO “TOLERAVIMĄ”….

  2. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

    Kazin ar Andriui Mamontovui negeda? Jei negeda, tai tikrai GEDA! Visa sita procedura reikalinga tam,kad sia nominacija iteikiantieji galetu patys save SUSIREIKSMINTI!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė