Referendumo „Tautos valia“ rengėjai kovo 25-ąją kviečia piliečius prie Seimo (5)

Alkas.lt, T.Baranausko nuotr.

Alkas.lt, T.Baranausko nuotr.

Referendumo „Tautos valia“ rengėjai išplatino kreipimąsi į visus Lietuvos piliečius kviesdami kovo 25 d. atvykti prie Seimo. Tą dieną Seimas turėtų priimti galutinį sprendimą dėl referendumo datos.

„Dar niekada Lietuvoje taip vieningai nebuvo kovojama prieš tuos, kurie nori savo vaikams išsaugoti Tėvynę. Ar jau nuleidome rankas? Pasidavėme? Vyrai ir moterys, jie bijo tik vieno – žmonių gatvėje, viešumoje, ir todėl mūsų visų pareiga kovo 25 dieną 8 val. susirinkti prie Seimo. Jie neišdrįs paniekinti piliečių valios, jei mūsų bus tūkstančiai. Lietuvai lemta išlikti!“, – rašoma kreipimesi išplatintame Referendumo iniciatyvinės grupės tarybos vardu.

Kaip žinia Seimas, kaip jam ir priklauso pagal įstatymus, pradėjo svarstyti siūlymą skelbti referendumą dėl žemės nuosavybės, tačiau politikai dėl įvairių sumetimų nenorintys, kad referendumas įvyktų, visokiais būdais siekia sutrikdyti šį vyksmą. Pirmiausia stengiamasi nukelti referendumo datą kiek galima į vėlesnį vasaros laiką. Pagal dabar svarstymo stadijoje patvirtintą datą referendumas būtų rengiamas birželio 29 d.

Re­fe­ren­du­mo ini­cia­to­riai šią da­tą sa­ko esant re­fe­ren­du­mo žlug­dy­mu ir rei­ka­lau­ja, kad jis vyk­tų ge­gu­žės 25 die­ną, kar­tu su Eu­ro­pos Par­la­men­to rin­ki­mais bei an­truo­ju pre­zi­den­to rin­ki­mų tu­ru, jei jis vyks.

Mišri Seimo narių grupė bei „Drąsos kelio“ frakcija Seimui pateikė siūlymą keisti datą, referendumą skelbiant anksčiau – gegužės 25 d., kartu su Europos Parlamento rinkimais ir antruoju prezidento rinkimų turu, jeigu jis įvyktų.

Kovo 19 d. Sei­mo Kons­ti­tu­ci­jos ko­mi­si­ja pri­ta­rė gru­pės Sei­mo na­rių pa­siū­ly­mui, kad re­fe­ren­du­mas „Tautos valia“ bū­tų ren­gia­mas ge­gu­žės 25 die­ną.

Referendumu „Tautos valia“ siūloma Konstitucijoje įteisinti, kad žemė, vidaus vandenys, miškai, parkai nuosavybės teise gali priklausyti tik Lietuvos Respublikos piliečiams ir valstybei.Taip pat siūloma įteisinti, kad valstybinės ir bendruomeninės reikšmės gamtos išteklių išgavimo ir naudojimo klausimai būtų sprendžiami tik referendumu ir, kad re­fe­ren­du­mui su­reng­ti pa­kak­tų ne­be 300 tūkst., o 100 tūkst. par­ašų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė