Referendumo dėl lito iniciatoriai VRK įteikė referendumui siūlomo įstatymo projektą (nuotraukos, video) (52)

Referendumo dėl lito iniciatoriai VRK įteikė referendumui siūlomo įstatymo projektą | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Referendumo dėl lito iniciatoriai VRK įteikė referendumui siūlomo įstatymo projektą | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Kovo 24 d. 11 val. referendumo dėl lito iniciatyvinė grupė Vyriausiajai  rinkimų komisijai (VRK) pristatė galutinį sprendimo tekstą, kuris bus teikiamas privalomajam referendumui.

Dvidešimt trijų piliečių iniciatyvinės grupės atstovai su VRK pirmininku Z.Vaigausku sutarė, kad VRK posėdis, skirtas iniciatyvinės grupės įregistravimui, įvyks balandžio 7 d., 17 val.

Primename, kad vasario 21 d. referendumo iniciatyvinė grupė pateikė VRK prašymą įregistruoti iniciatyvą, kad prieš numatomą euro įvedimą būtų surengtas referendumas ir galutinis sprendimas dėl šio Tautai ir Valstybei svarbaus klausimo būtų priimtas piliečių referendume, kaip tai numato Konstitucija.

Po suderinimo su Teisės departamentu prie Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija, referendumui bus teikiamas sprendimas priimti „Lietuvos Respublikos Konstitucijos 125 straipsnio ir Lietuvos respublikos konstitucinio akto „Dėl Lietuvos respublikos narystės Europos Sąjungoje“ pakeitimo įstatymą“.

Įstatymo projekte nustatyta, kad Lietuvos nacionalinis piniginis vienetas yra litas ir kad nacionalinio piniginio vieneto galima atsisakyti tik privalomuoju referendumu. Parengiant šio įstatymo galutinį tekstą, buvo atsižvelgta į visas Teisės departamento pastabas (tekstą pridedame). Referendumo įstatymas nustato, kad referendumo iniciatyvinei grupei pateikus galutinį sprendimo tekstą VRK ne vėliau kaip per 15 dienų privalo ją įregistruoti, pateikti jai parašų rinkimo lapus.

Referendumui teikiamo įstatymo projektas numato galimybę, kad šalia lito, atsiskaitymams gali būti naudojami ir kiti piniginiai vienetai, jei tą nustato tarptautinės sutartys. Vienas iš Iniciatyvinės grupės koordinatorių Gintaras Aleknavičius teigia, kad referendumo iniciatoriai nėra prieš eurą: „Euras galėtų būti naudojamas šalia nacionalinio piniginio vieneto, jei tai numato tarptautinės sutartys, tačiau sprendimą dėl nacionalinio piniginio vieneto pakeitimo kitais pinigais gali priimti tik visa tauta“.

Referendumo iniciatoriai, atsižvelgė į Teisės departamento pastabas, kurias jis teikė Vyriausiajai rinkimų komisijai, esą tokia referendumo iniciatyva gali prieštarauti Konstitucinio akto „Dėl Lietuvos Respublikos dalyvavimo Europos sąjungoje” pirmajam straipsniui, kuriame nustatyta, kad „Lietuvos Respublika, būdama Europos Sąjungos valstybe nare, dalijasi ar patiki Europos Sąjungai valstybės institucijų kompetenciją sutartyse, kuriomis yra grindžiama Europos Sąjunga /…/“. Iniciatyvinės grupės koordinatorius, Nepriklausomybės Akto signataras Romualdas Ozolas teigia, kad Lietuva, kaip ir kitos Europos sąjungos narės, gali integruotis į Europos sąjungą, tik tiek, kiek tai neprieštarauja šalies Konstitucijai: „Todėl į referendumui siūlomo įstatymo projektą buvo įrašytas antrasis straipsnis, kuriame nustatyta, kad Lietuva dalijasi ir patiki savo kompetenciją Europos sąjungai tiek, kiek tai neprieštarauja jos Konstitucijai“.

Dar vienas Iniciatyvinės grupės koordinatoriaus, Tautininkų sąjungos pirmininkas Julius Panka sako: „Valdžia nepaisydama nieko skubinasi pakeisti litą euru ir šiurkščiai pažeidžia Lietuvos Respublikos Konstituciją“.

Pasak jo, vadinamoji fiskalinės drausmės sutartis, kurią ratifikavo praėjusios kadencijos Seimas, numato, kad Europos Komisija gali automatiškai pakeisti eurozonai priklausančios šalies valstybės biudžetą, o tai pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją yra išimtinė Vyriausybės ir Seimo kompetencija; Seimas savo nutarime dėl šios sutarties ratifikavimo buvo numatęs prieš euro įvedimą pakeisti Konstituciją, o dabar tai pamiršo. J.Panka teigia, kad Konstitucinis teismas šių metų sausio 24 d. neteisėtai panaikino Lietuvos Respublikos Konstitucijos 125 straipsnio  2 dalį, kuri nustato Lietuvos Bankui išimtinę pinigų emisijos teisę. „Konstitucinis Teismas neturi kompetencijos naikinti ar keisti Konstitucijos straipsnių“, – teigia J.Panka.

Referendumo iniciatyvinės grupės nariai įsitikinę, kad surinks referendumui reikalingą piliečių parašų skaičių (ne mažiau 300 000), o rudenį įvyks referendumas.

httpv://youtu.be/seq-Ayyb8QA

httpv://youtu.be/glwNY3Hm0NE

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

52 komentarai

 1. Valio:

  Šauniai Iniciatyvinei grupei. Apginsime LITĄ. Stokime vieningai už LITĄ ir LIETUVĄ LIETUVOJE.

 2. HM:

  Tai gal iškart už rublį? Galės visų šitų Putkino referendumų organizatoriai ir “savanoriai” savo 30 rublių išmokomis naudotis be keitimo.

 3. pensininkas:

  Šaunuoliai. Valstybė (ypač maža) be savo piniginio vieneto – ne valstybė. Reikia, kad Lietuvos piliečiai spręstų reikia Lietuvai nelinksniuojamo euro, ar ne.

  • pensininkui:

   manau, kad aš tą pensininką pažystu. Visi kitaip mąstantys, nei siūlo konservatoriai, jam yra rusų agentai. Jis už shevroną Lietuvoj, už žemės pardavimą ir t.t. Vargšelis visiškai pasiklydo.

  • menesis:

   Mes jau, atrodo, 12 metų neturime savarankiško lito. Tačiau už jo turėjimą reikia mokėti. O kas, jeigu kuri nors valdžia sugalvos atrišti litą nuo euro, devalvuoti jį? Kalbų apie tai buvo atėjus krizei. Dėl to labai išaugo valstybės skolinimosi palūkanos. Dabar jos nukrito, tačiau vis tiek už naujai platinamas valstybės obligacijas prašoma didesnių palūkanų, nei finansiškai silpnesnės Latvijos.

  • menesis:

   Ypač mažos ne valstybės, kurios naudoja eurą, net nebūdamos ES narėmis: Andora, Monakas, San Marinas, Vatikanas, Juodkalnija, Kosovas.

   Šalys, kurios turi savo valiutą, kuri yra pririšta prie euro: Lietuva, Danija, Bulgarija, Bosnija… Marokas, Vakarų Afrikos ir Centrinės Afrikos pinigų sąjungos, Žaliojo kyšulio, Komorų ir kelios kitos salų-valstybės. Taip, mes turime tokias pačias teises įtakoti eurą kaip skurdžios Centrinės Afrikos valstybės (t.y. jokių).

 4. akivaizdu:

  jei Panka gaves “pasalpa” is vieno kremlinio oligarcho sitaip nekencia europos, jo bolotiravimasi i Europos Parlamenta reiktu laikyti didziausia jo veidmainyste. Aplamai tokiems euroskeptikams reiktu uzdrausti bolotiruotis.

 5. pasiulymas:

  siulau, kad visus siuos Pankos ir Vaisvilos referendumus Panka su vaisvila finansuotu is savos kisenes. Deklaruodami saltinius.

 6. pasiulymas - HM:

  jokiais argumentais ju neitikinsit. Nurimkit. Jie pasitiks kremliaus tankus su gelemis kaip isvaduotojus. “Visa tauta” jie vadina kelis kremliaus agentelius, kurie savo info priemonemis sugebejo apmulkininti zmones, nesugebancius kritiskai mastyti ar tiesiog neturincius laiko gilintis.

  • >HM, akivaizdu ir t.t.:

   pirmiausia reikia nešvepluoti, išmokti taisyklingai lietuviškai rašyti. Antra, jūs, matyt, labai laukiate tų Kremliaus tankų ir nesulaukiate. O gaila, tiek pastangų dedate, kad prisišaukti. Bet nesijaudinkite, gal dar sulauksite.

 7. nagi:

  siandien seime konferencija Skardzius rengia del paskutinio nepriklausomybes projekto sunaikinimo. Kur transliacija alke? 🙂

 8. ruta:

  Aciu dievui , kad dar yra patriotu , kuriu nora dalyvauti , spresti savo Valstybei svarbius klausimus nesuzlugde mokslinio komunizmo ruporai ir komunistinio -KGB rezimo uolios funkcionieres . Nes eina prie to , kad gali buti kaip sovietmeciu , uz kita nuomone , kritika – represijos , susaudimai .

 9. Liepa:

  Pritariu Lito išsaugojimui. Linkėjimai SM ! 🙂

 10. Doc (Vilniaus universitetas):

  Apgailėtini žmogeliai tie litininkai… Tiesiog Lietuvai, jos ateičiai kenkiantys elementai, ir tiek. Paradoksas, kad dar “tautininkais” save vadina. Gal ne Lietuvos jie tautininkai? Gal kokios didesnės ir agresyvesnės “tautos” interesus jie atstovauja? Ęia – daugiau retorinis klausimas. Nemanau, kad sąmoningai jie tai daro. Tačiau faktas, kad jų veiksmai itin patogūs „Didžiajam“ mūsų kaimynui – taip pat akivaizdus ir nenuginčijamas.
  Tikiuosi, kad šiems litininkams nepavyks surinkti parašų. Bent jau aš (manau, kad ir kiti pilietiški žmonės) tikrai pasistengsim, kad Lietuvoje būtų kuo mažiau naivių ir baimingų žmonių.
  Jei dėl žemgrobių inicijuoto referendumo esu visiškai ramus – tiesiog į jį niekas neateis (nemanau, kad referendume dalyvaus daugiau kaip 10% piliečių), tai su litininkų referendumu gali nutikti visaip. Vyresnių Lietuvos žmonių tarpe daug nemąstančių. naivių asmenybių. Tad jie tikrai gali pasisakyti prieš litą. Aišku, tuomet pasekmės bus tragiškos, nes naivūs žmoneliai tiesiog “nukirs tą šaką, ant kurios patys sėdi”. Litininkų pergalė referendume faktiškai reikštų labai spartų ir negrįžtamą lietuvių tautos ir visuomenės sunykimą. Tiesiog užsienio investicijos aplenktų tokią šalį. Pirmiausia būtų investuojama Latvijoje, Estijoje, taip pat Lenkijoje (pastaroji kol kas zlotą turi (nors taip pat vyksta diskusija dėl skubesnio EURO įsivedimo), tačiau yra patrauklesnė šalis dėl šalies dydžio ir santykinai didesnio jaunimo skaičiaus). IŠ LIETUVOS EMIGRAVUS VISAM JAUNIMUI litininkai ir naivūs jų suvedžioti garbaus amžiaus atsitokės tik tuomet, kai bus jau vėlu. Atsitokės tuomet, kai Lietuvoje visai neliks jaunimo ir nebebus kas jiems moka pensijas…
  Apgailėtina, žinoma, kad ši niekšelių hebrą daro savo “juodą darbą”. nesu piktas ir prietaringas žmogus, tad manau ir tikiu, kad tai Lietuvai, jos ateičiai jie bando pakenkti iš trumparegiško naivumo, negebėjimo adekvačiai įvertinti savo veiksmų pasekmių. Na, BET TIKIUOSI, KAD LIETUVOJE RASIS DAUG JAUNŲ IR VYRESNIŲ ŽMONIŲ, TIKRŲ LIETUVOS PATRIOTŲ, KURIE NELEIS LITININKAMS SUNAIKINTI TAUTOS IR SUGRIAUTI ŠALIES.

  • Šviesulys:

   “Na, BET TIKIUOSI, KAD LIETUVOJE RASIS DAUG JAUNŲ IR VYRESNIŲ ŽMONIŲ, TIKRŲ LIETUVOS PATRIOTŲ, KURIE NELEIS LITININKAMS SUNAIKINTI TAUTOS IR SUGRIAUTI ŠALIES.”
   Apie kurią tautą kalbate, gerbiamasis?

  • "docentui":

   Kvaileli tu – litas yra mūsų nacionalinė valiuta, o euras yra dirbtinis hibridas. Ir kokias nesąmones varinėji, jei žmogus sugeba mąstyti, jis atsirinks, kur grūdai ir kur pelai. Tu nieko negali įtakoti, nes neturi stuburo.

   • one:

    O tu apskritai nelabai supranti kas yra pinigas. Tai yra atsiskaitymo priemonė. Ir pavadinimas yra antraeilis dalykas. Ne pavadinimas sukuria to popierėlio vertę. Tad litų kolekciją gali turėti namuose kad būtų ramiau 🙂

    • Klausimas:

     Žinoma pinigo pavadinimas antraeilis dalykas, svarbu kas jį leidžia. Dabar pasižiūrėk kas leidžia litą ir eurą ir kaip Lietuva įtakoja šių dviejų pinigų leidybą bei kaip tai įtakoja paprastų žmonių gyvenimą.

     • menesis:

      Tame ir bėda, kad Lietuva niekaip neįtakoja euro leidybos. Įstojus į euro zoną tokią teisę turės – ir Lietuvos bankas gaus dalį ECB uždirbto pelno. O dabar kaip LB gali įtakoti paprastų žmonių gyvenimą? Niekaip.

      • Klausimas:

       Kad turės teisę, nereiškia, kad ja leis pasinaudoti ir pelno gavimas nereiškia, kad jį kažkas duos. Ir trečia – ES griežčiau nurodines kaip mums gyventi, kaip biudžetą planuoti, ką karpyti (dirbtinai sukurtus nevykėlius reikia gelbėti).

       Pinigai yra (sutartinai) tik atsiskaitymo priemonė, apie kokį pinigų leidybos pelną kalba? Pelno siekimas iš tokios veiklos labiau primena sukčiavimą nei ūkinę veiklą.

  • Barbora Saulė:

   Taip, docente, žemę ir litą siekiančius išsaugoti žmones paniekinamai vadini “referendumininkais” ir “litininkais” ir taip niekini pačią Lietuvos nepriklausomybę.
   Lenkai renka parašus referendumui: „Ar esa­te už ne­del­sia­mą vy­riau­sy­bės įga­lio­ji­mą pra­dė­ti de­ry­bas dėl Sto­ji­mo su­tar­ties per­žiū­rė­ji­mo dėl že­mės rin­kos at­vė­ri­mo už­sie­nie­čiams Len­ki­jo­je lai­kan­tis nuo­sta­tos, kad Len­ki­jos vy­riau­sy­bės po­zi­ci­ja de­ry­bo­se tu­ri bū­ti to­kia: Len­ki­jos že­mę už­sie­nie­čiai ga­lės įsi­gy­ti tik nuo tų me­tų, kai vi­du­ti­nio Len­ki­jos gy­ven­to­jo per­ka­mo­ji ga­lia su­da­rys bent 90 pro­cen­tų vi­du­ti­nio pen­kių tur­tin­giau­sių ES vals­ty­bių gy­ven­to­jo per­ka­mo­sios ga­lios.“ KADA TAI BUS? – NIEKADA!
   Ar ir lenkai savo tautos priešai, tamsūs niekingi žmogeliai? Ir vengrai, pakeitę Konstituciją ir ginantys savo piliečių teisę į žemę? Ir bulgarai, paskelbę moratoriumą žemės pardavimui užsieniečiams iki 2020 m.?

   • Pikc:

    Taigi aišku, kad jie visi – savo tautos priešai – ir dar rusų agentai! Netikite – bet kokio liberasto ar konservo paklauskite. 🙂

   • menesis:

    Jeigu būtų toks klausimas, kaip Lenkijoje, nekiltų ir toks pasipriešinimas, nes jį įmanoma įgyvendinti. Priėmus tokį sprendimą, vyriausybė įpareigojama pradėti derybas. Lietuvoje, tuo tarpu, referendumui siūlomas gatavas Konstitucijos pakeitimo įstatymas su penkiais nesusijusiais pakeitimais, iš anksto žinant, kad prekybos ribojimas prieštarauja Sutarčiai dėl ES veikimo. Jeigu VRK būtų pateiktas vienas klausimas, pvz. „Pritariu, kad įsigyti žemės ūkio paskirties žemę pirmumo teisę turi Lietuvos piliečiai“, būtų palikta galimybė Seimui parengti tokius įstatymų pakeitimus, kad jie neprieštarautų tarptautinėms sutartims, bet pasiektų tikslą „išsaugoti žemę“. Toks referendumas būtų jau seniai buvęs surengtas.

    O dabar vėl daroma ta pati klaida – teikiamos Konstitucijos pataisos. Skaitykite Konstitucijos 148 straipsnio 3 dalį.

  • Dvasios ubagui:

   Po euro įvedimo, kiltų dar viena masinė Lietuvių Tautos emigracijos banga, nors ir dabar dar žmonės tebeišvyksta iš Lietuvos (vien per šį Vasario mėn., dar dvi man pažįstamos šeimos su vaikais, išvyko gyventi į Vakarus ).
   Užsienio investicijos būtų teisingos, tada kada sukurtų gamybos produktus skirtus eksportui į užsienį, tokiu būdu sukurdami didžiulę pridėtinę vertę (įkertų naujas darbo vietas, skatintų medžiagų ir kt. išteklių poreikį, kuris yra reikalingas gamybai, padidintų finansinių srautus ir perkamąją žmonių galią, sustiprintų vidutiniąją visuomenės dalį ir taip sumažintų soc. atskirtį), tačiau tokių investicijų nėra ir niekada Lietuvoje nebus. Šiandieninės investicijos yra nukreiptos į mūsų vidinį vartojimą ir paslaugas, tai yra mūsų visuomenės perkamąją galią mažinančios investicijos, nes po importinių prekių ir paslaugų pardavimo, iš Lietuvos yra išvežamas finansinis kapitalas, kurio konvertavimą užtikrinti yra priverstas Lietuvos bankas.

   Taigi valstybė patiria nuostolių ir dėl nuolat atsirandančio finansinio vakumo yra priversta skolintis.
   Kitaip sakant, beatodairiškai vykdydamas visus Briuselio nurodymus ,,mūsų elitas PRISIDIRBO,, , prisidirbo tiek, kad šiandien mūsų piliečiams gelbėtis, priimti sprendimus ir kovoti dėl išgyvenimo siūlo vieniems patiems. Noriu priminti, kad EU yra nusišalinusi nuo šalių narių soc. ekonominės politikos, ji garantuoja tik valdančiojo elito finansavimą administracinei visuomenės kontrolei bei užtikrina bankinės sistemos palaikimą euro naudai, tai štai, vardan tokio Briuselio kąsnio, tokie docentai yra pasiryžę ubagais paleisti mūsų tautiečius.

 11. rasi:

  Anglija stipri salis , bet euro ivedima jie net neplanuoja .Kodel mes taip skubame?

  • one:

   Todėl kad mes niekad nebūsime tokie stiprūs kaip Anglija. Šiaip tai euras buvo sukurtas tam kad atsvertų USD, o dabar jau ir Kinijos juanį. Tad klausimas ką išloštų Europa turėdama atskiras nykštukines valiutas greta kinijos juanio? o gi nieko, tik pseudotautininkai kinietiškai cyptų iš džiaugsmo.

   • Pikc:

    Nagi, pažiūrim, kurie čia “pseudotautininkai kinietiškai cyp[ia] iš džiaugsmo”: visi britai, švedai, danai – o ir lenkai su vengrais ne ką geresni … Velnias, kiek tų “pseudotautininkų” Europoj, pasirodo – ir visi mandarinų dialektą įvaldę…
    Bet tikrai – argi galima nesižavėti europocrijotų entelektu? 🙂

 12. menesis:

  Nematau jokių pridėtų dokumentų. Man kelia nerimą vėl įkištas kažkoks sakinys, prieštaraujantis esamai Konstitucijai.

  Bet kuriuo atveju, tokio referendumo rezultatai turėjo būti žinomi sausio pradžioje, nes jau priimami reikalingi įstatymai, teikiami oficialūs prašymai, ir atliekami techniniai darbai, reikalingi euro įvedimui. Jeigu referendumas įvyktų, į jį atsižvelgti bus per vėlu.

  Tad kažkam naudinga vėl kaišioti pagalius į ratus benuvažiuojančiam traukiniui, diskredituoti Lietuvos valdžios veiksmus, kelti sumaištį dėl šalies patikimumo.

 13. menesis:

  O, radau tekstą vrk puslapyje. Tai šiame referendume net nesiūloma pasisakyti – litas ar euras. „Sprendimas pakeisti nacionalinį piniginį vienetą kitais pinigais gali būti priimtas tik privalomuoju referendumu.“

  Primenu, kad 125 straipsnio 1 dalis (nacionalinis piniginis vientas – litas) jau nebegalioja. Referendumas įvyktų tik kažkada rudenį, po to Seimas turėtų dukart balsuoti su trijų mėnesių pertrauka, tai Konstitucijos pakeitimas įsigaliotų 2015 metų pavasarį, kai euras jau bus įvestas. Taigi, Konstitucijoje būtų įtvirtinta, kad pakeisti piniginį vienetą, t.y. eurą, kitais pinigais galima tik referendumu. Hahahahhaha.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė