Prezidentė dalyvaus B.Obamos sukviestame Hagos viršūnių susitikime (1)

Dž.G.Barysaitės nuotr.

Dž.G.Barysaitės nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė darbo viešnagės išvyksta į Hagą, kur dalyvaus Branduolinio saugumo viršūnių susitikime.

Tai trečiasis Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidento Barako Obamos kvietimu rengiamas aukščiausio lygio pasaulinis forumas branduolinės saugos klausimais. Šio susitikimo tikslas – stiprinti branduolinį saugumą ir saugą, didinti skaidrumą bei pasitikėjimą tarp šalių, kurios vysto ir kurioms įtakos turi branduolinių objektų statybų projektai.

Pirmasis branduolinio saugumo susitikimas įvyko 2010 m. Vašingtone, antrasis – po dvejų metų Seule. Jame dalyvavo ir Lietuvos Prezidentė.

Hagos viršūnių susitikime šalies vadovė sakys kalbą plenarinėje sesijoje, pasisakys diskusijoje, kaip užtikrinti branduolinę saugą ir saugumą ateityje, ir Nyderlandų Karaliaus Vilemo Aleksanderio kvietimu dalyvaus valstybių vadovų vakarienėje. Taip pat planuojami Prezidentės dvišaliai susitikimai su užsienio valstybių delegacijų vadovais.

Lietuvos vadovės teigimu, branduolinė sauga neturi sienų, todėl tai yra visos tarptautinės bendruomenės pareiga ir atsakomybė. Pasak Prezidentės, Lietuvai ypač aktualu, kad mūsų pasienyje planuojamos bei statomos atominės elektrinės atitiktų aukščiausius branduolinės saugos reikalavimus, o šiuos projektus vykdančios Rusija ir Baltarusija skaidriai įgyvendintų visas tarptautines sutartis, tarp jų ir „Espoo“ konvenciją.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė