Prasideda „Savaitė be patyčių“ (video) (9)

Be patyčiųPatyčios tarp vaikų – problema, kurią sprendžiant yra labai svarbus suaugusiųjų vaidmuo. Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Spinter tyrimai atlikto tyrimo duomenimis, dauguma klaustųjų (74 proc.) pritarė teiginiui, kad į patyčias tarp vaikų būtinai turi reaguoti suaugusieji, likusieji manė, kad tai vertingas patyrimas, natūralus raidos etapas ar nekalti pajuokavimai.

Penktą kartą kovo 24–30 dienomis Lietuvoje skelbiama „Savaitė be patyčių“. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, kas trečias moksleivis Lietuvoje patiria patyčias.

Prieš dešimtmetį „Vaikų linijos“ inicijuota savaitė šiemet siekia atkreipti dėmesį į patyčias elektroninėje erdvėje ir suaugusiųjų atsakomybę jas stabdant.

„Vaikų linijos“ psichologai sako, kad per šią savaitę 15 organizacijų ir įstaigų rengia įvairius užsiėmimus vaikams, mokytojams ir tėvams patyčių prevencijos tema. Įvairi veikla vyksta daugiau nei tūkstantyje mokyklų, kurios prisidėjo prie šios veiklos.

„Vaikas negimsta su gebėjimu tyčiotis – to išmokstama iš suaugusiųjų, – sako Vilniaus universiteto profesorius, vaikų psichiatras, dr. Dainius Pūras. – Manau, kad anksčiau patyčios buvo laikomos normaliu reiškiniu Lietuvoje, tačiau situacija keičiasi, o tai reiškia, kad mūsų visuomenė sveiksta. Prevencinės programos turi būti tęstinės, nuoseklesnės, jų turi būti gerokai daugiau. Mes dar tik pradėjome ilgą ir sunkią kovą su prievartos kultūra, kuri  buvo persmelkusi visas visuomenės gyvenimo sritis.“

„Vaikų linija“ informuoja, kad veiksmo „Savaitė be patyčių“ metu savanoriai konsultantai į vaikų ir paauglių skambučius atsilieps visą parą numeriu 116 111.

httpv://youtu.be/NCuudFQxMIk

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė