Apdovanotas 25-metį švenčiantis Keistuolių teatras (1)

Dvidešimt penkerių metų sukaktuves švenčiantis Keistuolių teatras apdovanotas garbingiausiu Kultūros ministerijos apdovanojimu – garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“. Apdovanojimą Keistuolių teatro kolektyvui įteikė kultūros ministras Šarūnas Birutis kovo 22-osios vakarą sostinės „Siemens“ arenoje vykusio jubiliejinio Keistuolių teatro turo koncerto pradžioje.

„Jūs sukūrėte teatrą ir mažiems, ir dideliems. Šiandien čia susirinko tie „maži“, dabar jau perkopę trisdešimtmetį, kuriems pirmas kelias į teatrą, ko gero, ir buvo „Geltonų plytų kelias“. Sukurti tokį teatrą ir daug ką apversti aukštyn kojom – tai padaryti reikėjo ne tik talento, bet ir drąsos, tikėjimo, vidinės nuostatos. Linkiu, kad neštumėt tą šviesą ir savo tikėjimą tuo, ką darote, toliau džiugintumėte mus, Jūsų teatro gerbėjus“, – sakė Š. Birutis.

Keistuolių teatras kovo mėnesį surengė savo jubiliejaus šventimo maratoną didžiausiose Lietuvos arenose. Šiam gimtadieniui rengtasi net ketvirtį amžiaus – ieškant ir atrandant, o svarbiausia – nepametant idėjos – įžvelgti stebuklus paprastuose dalykuose. Su pavasariu prasidėjęs Kėdainiuose, koncertinis turas balandžio 4 dieną baigsis Šiaulių arenoje.

Teatro vadovas ir vienas įkūrėjų, įspūdingo pasirodymo idėjos autorius ir režisierius – Aidas Giniotis. Daugiau nei pusšimtis aktorių milžiniškoje scenoje, kurios dekoracijos primena Antikos laikų panteoną, sukuria aukštyn kojom verčiantį reginį. Nepaprasto teatralizuoto koncerto scenos šviesoje pasirodo brangūs, nuo vaikystės mylimi spektaklių herojai, skamba puikiai visiems žinomos jų dainos, kurias žiūrovai traukia kartu su aktoriais – visomis Keistuolių teatro kartomis.

Dviejų dalių teatralizuotame Keistuolių teatro aukso fondo koncerte žiūrovai mato fragmentus iš spektaklių „Paskutiniai Brėmeno muzikantai“, „Meilė ir mirtis Veronoje“, „Taisyklė nr. 1“, „Liūdnojo vaizdo riteris“, „Aukštyn kojom“, „Kitą kartą“, „Laimingasis Hansas“, „Jonas Kareivis“, „Mykolas žvejas“, „Zuikio paveikslėliai“, „Dūkstantmečio kurmis“, „Nepaprasto orkestro koncertas“, „Grybų karas ir taika“, „Geltonų Plytų kelias“. Jubiliejiniai Keistuolių teatro koncertai – tai padėka žiūrovams už jų meilę ir ištikimybę.

1989 m. įkurtas pirmasis nepriklausomas teatras Lietuvoje iki šių dienų yra pastatęs daugiau nei 50 spektaklių, 5 filmus vaikams ir 3 – suaugusiesiems, įrašęs 10 muzikinių albumų, užauginęs ne vieną žiūrovų kartą.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė