Paminėta Pasaulinė miškų diena (0)

misku diena_pauksciai grizta namoDešimt vaikų fotografijų konkurso „Paukščiai grįžta namo“ nugalėtojų buvo apdovanoti fotoaparatais, kad galėtų toliau fiksuoti nepakartojamas akimirkas gamtoje. Šie apdovanojimai buvo įteikti penktadienį vykusiame miškininkų organizuotos pavasario šventės „Paukščiai grįžta namo“ iškilmingame baigiamajame renginyje, skirtame Pasaulinei miškų dienai paminėti.

Geriausiomis buvo išrinktos Granto Aniulio iš Dubravos, Dovydo Cicėno iš Ignalinos, Karolio Karpinsko iš Užusalių, Vaivos Vasiljevaitės iš Druskininkų, Laimio Baliukonio iš Aukštadvario, Dovilės Skamarakaitės iš Valkininkų, Aistės Ramanauskaitės iš Alytaus, Liepos Emilijos Skruzdytės iš Raguvėlės, Emilijos Toliušytės iš Rietavo bei Rimantės  Stankūnaitės iš Joniškio nuotraukos. Visus nugalėtojus renginyje pasveikino šventės globėjas aplinkos ministras Valentinas Mazuronis bei generalinis miškų urėdas Benjaminas Sakalauskas. Geriausios nuotraukos buvo eksponuojamos šventės metu, po jos paroda apkeliaus visą Lietuvą.

Nuotraukų konkursas šiemet vyko visose 42-jose Lietuvos miškų urėdijose. Jaunieji miško bičiuliai galėjo siųsti savo nuotraukas konkursui pavadinimu „Paukščiai grįžta namo“ savo urėdijai, kiekviena miškų urėdija rinko geriausias fotografijas.

Prieš nugalėtojų apdovanojimą šiemet visoje Lietuvoje tradiciškai buvo keliami inkilai grįžtantiems sparnuočiams. Nepaisant prastų oro sąlygų, praėjusį pirmadienį visoje Lietuvoje buvo iškelta daugiau kaip 3 tūkst. inkilų, penktadienį šią šventės dalį vainikavo inkilų kėlimas sostinės Kalnų parke.

„Visi dideli dalykai prasideda nuo mažų. Jei mes šiandien įrengiame inkilėlius mažiesiems savo draugams, tai reiškia ne tik žmonių ir gamtos suartėjimą, bet ir meilę tėvynei. Vystantis technologijoms, didėjant stresui, gamta ir miškai leidžia mums atsistatyti, grįžti prie savo tikrųjų šaknų“, – šventėje penktadienį sakė ministras V.Mazuronis.  Dubravos mokomosios eksperimentinės miškų urėdijos atstovai šventės dalyvių vardu ministrui padovanojo didžiulį inkilą, kurį V.Mazuronis pažadėjo būtinai iškelti namuose.

Šiemet pavasario šventės „Paukščiai grįžta namo“ baigiamasis renginys švenčiamas Pasaulinę miškų dieną. Ši diena pradėta švęsti pernai Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos sprendimu . Visos šalys skatinamos tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu mastu organizuoti įvairią veiklą, susijusią su miškų sodinimu, skatinama parodyti pasauliui, kaip pasodinti medžiai, miškai pozityviai keičia gyvenamąją aplinką.

Lietuva šioje srityje turi kuo didžiuotis. Miškai užima apie trečdalį mūsų šalies teritorijos. Lietuvos miškų ištekliai, – plotai ir medienos tūriai, – nuolatos didėja, kertama gerokai mažiau nei priauga, iškirsti miškai laiku atkuriami, gerėja medynų amžiaus struktūra, jų stabilumas ir produktyvumas, biologine įvairove pranoksta daugelio kaimyninių šalių miškus.

Miškininkų organizuojamos pavasario šventės jau yra tapę smagia tradicija. Kasmet urėdijos organizuoja inkilų kėlimo šventes bei kitaip pažymi paukščių grįžimą bei gamtos prisikėlimą po žiemos.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė