Šiandien trečią kartą minima Pasaulinė miškų diena (0)

Iškirstas miškas2006 m. Jungtinių Tautų Organizacijos 61 sesijos surengtame susirinkime buvo priimtas nutarimas – 2011 metus paskelbti Tarptautiniais miškų metais.

Sėkmingai paminėjus šiuos metus, 2012 metais priimtas nutarimas kiekvienų metų kovo 21 dieną minėti Tarptautinę miškų dieną. Šio paminėjimo tikslas atkreipti dėmesį į visų pasaulio miškų svarbą ir reikšmę mūsų planetai.

Miškininkai tikisi, kad Tarptautinės miškų dienos paminėjimas bus puikia proga populiarinti ne tik domėjimąsi pasaulio ir savo krašto miškais, bet ir žmonių ryšį su gamta. Atkreipti dėmesį į miškų svarbą kurią jie vykdė, bei atliks ateityje kuriant gyvenimo kokybę Žemėje.

Miškai užima apie trečdalį viso mūsų planetos sausumos ploto. Manoma, jog pasaulio miškuose gyvena apie pusė visų mokslui žinomų organizmų rūšių. Miškų biologinė įvairovė yra viena didžiausių iš visų ekosistemų: vienam kvadratiniam kilometrui tenkantis rūšių skaičius yra didžiausias atogrąžų miškuose, bet ir kituose pasaulio miškuose rūšių tankumas lenkia kitas ekosistemas.

Šiandien apie 1,6 mlrd. žmonių gyvenimų tiesiogiai priklauso nuo miško ir jame randamų gėrybių. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, 65–80 proc. planetos gyventojų gydymuisi daugiausiai naudoja vaistus pagamintus iš miško produktų. Nepaisant to, miškų kirtimų tempai, nors ir sulėtėję pastaraisiais metais, vis dar kelia nerimą. Kasmet iškertama apie 5,2 mln. hektarų miško – tai viena futbolo aikštė per sekundę.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė