Panevėžyje prasideda X tarptautinis filmų festivalis „Europos kinas ir dieną, ir naktį“ (0)

Filmo „ Laisvės tango“ (rež. Frederic Fonteyne) kadras

Filmo „ Laisvės tango“ (rež. Frederic Fonteyne) kadras

Kovo 21–27 d. kino centre „Garsas“(Respublikos g. 40, Panevėžys) vyks X tarptautinis filmų festivalis „Europos kinas ir dieną, ir naktį“. Visą savaitę kino salėse girdėsime net 14 kalbų – būtent iš tiek šalių atkeliauja įvairiuose festivaliuose visame pasaulyje kino kritikų įvertinti ir žiūrovų pripažinti filmai.

Tarptautinį festivalį sudaro trys programos: pagrindinė „Kinas, keičiantis mus“, vaikams ir jaunimui „Pažadinti žvilgsniai“,  komedinė „Mirti negalima juoktis“. Per savaitę bus pristatyti 39 filmai įvairaus amžiaus auditorijai, priversiantys juoktis ir braukti ašaras, nustebti, susimąstyti bei kitaip pažvelgti į mus supantį pasaulį.

Kovo 21 d. – atidarymo šventė: intriguojantys filmai ir būrys garbių svečių

Vaikų ir jaunimo programos „Pažadinti žvilgsniai“ atidarymas prasidės 12 val. organizuojamu konkursu „Būk kino žvaigžde!“, kurio dalyvių laukia fotosesija, raudonas kilimas, nemokamas kino seansas ir kitos staigmenos.

Visa tai vainikuos nuotaikingas švedų režisieriaus Martino Hogdahlo filmas „Ledo drakonas“, kuris pasakoja apie vienuolikmečio berniuko Miko kupiną nuotykių kelionę plaustu – „Ledo drakonu“. Nepaisydamas sudėtingos situacijos šeimoje, filmo herojus ne tik nepasiduoda sunkiems likimo išbandymams, bet stengiasi domėtis aplinkiniu pasauliu, atranda daug įdomių užsiėmimų, patiria pirmąją meilę ir kitų stulbinančių nuotykių.

Vakarinės festivalio atidarymo iškilmės vyks 19 val., kuriose dalyvaus filmų kūrybinės grupės, įvairių šalių ambasadoriai ir kiti garbūs svečiai, su kuriais galėsite bendrauti ir diskutuoti. Vakaro metu koncertuos akordeono virtuozas Nerijus Bakula, pianistas Feliksas Zakrevskis, džiugins argentinietiško tango šokėjai.

Dviejose kino centro „Garsas“ salėse bus parodyti 6 filmai. Festivalį atidarys vokiečių režisieriaus Ksavero Kolerio (Xavier Koller) visai šeimai skirtas filmas „Juodojo kraujo brolija“, kurį dovanoja Panevėžio miestas partneris Liunenas (Vokietija) bei Liuneno kino festivalis. Filmą pristatys vienas pagrindinių aktorių Voldemaras Kobusas (Waldemar Kobus) bei Liuneno kino festivalio direktorius Mihaelis Viedemanas (Michael Wiedeman).

Žiūrovų laukia prancūzų režisieriaus Leos Karakso (Leos Carax) „Šventieji motorai“, pelnęs net 21 apdovanojimą tarptautiniuose Kanų, Toronto, Vankuverio, Čikagos, Los Anželo, Sitges ir kt. festivaliuose. Aistringu tango ritmu užburs prancūzų filmas „Laisvės tango“ (rež. Frederic Fonteyne), paslapties šydu pažymėta vaikystėje atskirtos sesers ir brolio istorija, išradingai papasakota norvegų režisierės Saros Johnesen filme „Kita pusė“, gardų juoką garantuos ispanų „Kinų pasaka“ (rež. Sebastianas Borenszteinas), o „Antras šansas Kamilei“ su filmo heroje leis atsukti laiką ir grįžti į pašėlusią jaunystę.

„Pažadinti žvilgsniai“: viskas, kas įdomu vaikams ir jaunimui

17 filmų „Pažadintų žvilgsnių“ programa yra ypač ryški ir įvairiapusė, atspindinti jauno žmogaus pasaulėžiūrą ir nagrinėjanti aktualias temas. Skatinanti mąstyti, spręsti problemas, dalyvauti visuomeniniame gyvenime, atrasti save, įgyvendinti svajones. Animaciniai filmai „Medaus spalvos oda“ (rež. Laurent Boileau, Jung Henin), „Kur slypi blogis“ (rež. Rasmus A. Sivertsen) skatina toleranciją kitai kultūrai, kalba apie tai, kas užgožia tikrąsias vertybes. „Kitas krantas“ (rež. George Ovashvili), „Svajonės“ (rež. Maryam Milani) ir „Mes geriausios“ (rež. Lukas Moodyssonas) – puikus pavyzdys, kaip pasiekti tikslą, nenustoti tikėti savimi ir savo idėjomis, kad ir kokios beprotiškos jos būtų.

Jautri juosta „Atsiprašau“ (rež. Dave Schram) – apie patyčias, tai filmas, kurį turėtų pamatyti kiekvienas jaunas žmogus. Norvegų „Geriausios draugės“ (rež. Christianas Lo) – apie toleranciją, ryžtą ir kovą už draugystę. „Vegasas“ (rež. Gunnaras Vikene) ir „Mergina pagal iškvietimą“ (rež. Mikaelis  Marcimainas) nagrinėja itin aštrias socialines problemas – smurtą, neapykantą, prievartą ir prostituciją.

„Kinas, keičiantis mus“ – apie pasaulį, žmones ir įvykius

Pagrindinė programa pristato 15 filmų – nuo apie 1930 metus pasakojančio ispanų režisieriaus Pablo Bergerio net 35 apdovanojimus pelniusios nebyliosios „Snieguolės“ iki šių dienų aštrias socialines problemas nagrinėjančių juostų. Tikrais faktais paremta autobiografinė istorija apie Gvantaname įkalintą ir žiaurius tardymo būdus patyrusį Muratą Kurnazą – „5 metai, išbraukti iš gyvenimo“ (rež. Stefan Schalle), prancūzų dramos „Omblina“ (rež. Stephane Cazes) centre – karštakošė Omblina, kovojanti dėl teisės auginti vaiką, „Angelo“ (rež. Robertas Šveda) pagrindinė tema – netrukus mirsiančio žmogaus bandymas rasti ramybę ir laimę. „Spalvos“ (rež. Viorica Mesina) – apie vis dažnesnį psichologinį smurtą prieš moteris ir moterų teises. Apie nuolatinę grėsmę išgyvenant neramumus Irane, kaip vieni ar kiti valdžios sprendimai paliečia paprastą, taikų  žmogų, pasakoja Irano režisieriaus Seyedo Massoudo Atyabi „Purvinas spindesys“. Lietuviškuose trumpametražiuose filmuose „Pietūs Lipovkėje“(rež. Linas Mikuta), „Einu gert“ (rež. Martynas Grašys) ir „Expermenas“ (rež. Ričardas Marcinkus) nagrinėjamos aktualios mūsų šalies gyventojams problemos ir kartais visai netikėti jų sprendimo būdai.

„Mirti negalima juoktis“ – neįtikėtini likimo pokštai ir juoko ašaros

Žiūrovų laukia 6 istorijos – nuo ispanų bei prancūzų „Kinų pasakos“ ir „Antro šanso Kamilei“, subtilaus humoro norvegų režisierės Saros Johnesen „Kita pusės“ iki savitą humoro jausmą demonstruojančių gruzinų „Šypsokis“ (rež. Rusudanas Chkonia), rumunų „Ilsėkis ramybėje“ (rež. Nae Caranfil) ir Irano „Pabusk gyvenimui“ (rež. Reza Attaranas).

Pasak kino centro „Garsas“ direktorės Genės Pučinskienės, jubiliejų švenčiantis tarptautinis festivalis „Europos kinas ir dieną, ir naktį“ per 10 metų ne tik išaugo ir suformavo savo tradicijas, bet ir atrado savo žiūrovą, o visame Panevėžio regione tampa bene didžiausiu nekomercinio Europos kino skleidėju ir puoselėtoju. Festivalis – tai puiki proga susipažinti su  Europos šalių kultūra, tradicijomis, žmonėmis.

Daugiau informacijos rasite čia.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė