Vilniuje vėl rengiami Ukrainos palaikymo piketai (2)

Alkas.lt. A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt. A.Rasakevičiaus nuotr.

Penktadienį ir šeštadienį Vilniuje skirtingose vietose rengiami Ukrainos vientisumo palaikymo piketai.

Kovo 21 dienos vidurdienį prie Prancūzijos ambasados bus išreikštas nepritarimas ir pasmerkiamas egoistiškus Prancūzijos ketinimas parduoti karinius „Mistral“ laivus Rusijai. Taip pat bus pareikalauta palaikyti griežtesnes sankcijas Rusijai dėl karinės invazijos į Ukrainą.

„Sandorį dėl dviejų „Mistral“ klasės desanto laivų pardavimo Prancūzija ir Rusija pasirašė 2011 metais. Pirmasis karo laivas Rusiją turėtų pasiekti šių metų pabaigoje. Daugelis Vidurio ir Rytų Europos valstybių nerimauja, kad pažangūs laivai ateityje galės būti panaudoti prieš NATO ar Europos Sąjungos (ES) šalis. JAV ekspertai įspėjo, kad laivuose bus sumontuota technologija, naudojama ir NATO laivuose.

Prancūzijos užsienio reikalų ministras Lorenasas Fabiusas pranešė, kad Paryžius svarstys „Mistral“ laivų pardavimo nutraukimą, jei Rusija vykdys tolesnę karinę intervenciją į Ukrainos teritoriją. Tačiau ministras pabrėžė, kad tokių veiksmų bus imamasi tik trečios pakopos ekonominių sankcijų prieš Rusiją metu, nes tokio stambaus užsakymo praradimas turėtų neigiamų padarinių Prancūzijos ekonomikai“ – rašoma kvietime.

Tą pačią dieną Lietuvoje vieši Prancūzijos gynybos ministras Žanas Yvas le Drianas.

Prancūzijos gynybos ministras susitiks su Lietuvos krašto apsaugos ministru Juozu Oleku. Pasak Krašto apsaugos ministerijos pranešimo, ministrai ketina aptarti padėtį Ukrainoje, NATO ir Europos Sąjungos saugumo, dalyvavimo tarptautinėse operacijose, Rytų partnerystės ir kitus aktualius karinio bendradarbiavimo klausimus.

Renginio plakatas

Šeštadienį, kovo 22 dieną, 12 val., Genocido aukų muziejaus (Aukų g. 2A, Vilnius) Vidiniame kieme įvyks Ukrainos palaikymo akcija ir parodos „Maidano veidai: Kijevas, 2013–2014“ atidarymas.

Rengėjai prašo atsinešti geltonos ir mėlynos spalvos gėlių, bei Ukrainos ir Lietuvos simboliką atkartojančių vėliavėlių, juostučių, ženklelių.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė