Per Pasaulinę Žemės dieną Kaune suksis daugiau nei 500 gaublių (0)

lutute.lt nuotr.

lutute.lt nuotr.

Kovo 20 dieną Kaune Pasaulinės Žemės dienos proga tradiciškai rinksis leidyklos „Lututė“ globojamas vaikų klubas „Lutučiukai“. Jau septintus metus iš eilės mažieji gamtininkai šią šventę pasitinka šūkiu „Išsaugokite mums Žemę!“. Šiais metais klubo nariai reikšmingą mūsų planetai dieną minės Vytauto Didžiojo universitete (S. Daukanto g. 28, Kaunas).

Gausiausias Žemės dienos minėjimas šalyje

Į šventę vaikai rinksis nešini savo pačių pagamintais mažaisiais gaubliais. Renginio metu klubo narių sukurtos Žemės planetos ir kiti darbeliai bus eksponuojami VDU didžiosios salės fojė. Ruošdamiesi Pasaulinės Žemės dienos minėjimui lutučiukai parengė ir specialią fotografijų parodą.

Kaune vyksianti šventė – gausias Žemės dienos minėjimas šalyje. Renginyje dalyvaus per 700 aktyviausių jaunųjų gamtos mylėtojų iš visos Lietuvos. Laukiama atvykstant atsidavusių šalies gamtininkų, gamtos fotografų, gamtosauginių ir visuomeninių organizacijų atstovų.

Kaip ir kasmet, mažieji gamtininkai, juos atlydėję tėveliai ir mokytojai

Žemę pagerbs pakeldami Žemės vėliavą, aptars per metus klubo narių nuveiktus darbus. Aktyviausi jaunieji gamtininkai ir jų vadovai bus apdovanoti leidyklos „Lututė“ ir kitų renginio rėmėjų dovanomis.

Šventės dalyvių taip pat laukia glausta paskaita apie gamtą, meninė programa. Minėdami Pasaulinę Žemės dieną lutučiukai švęs šešerių metų klubo gimtadienį.

Didžiausias vaikų klubas Lietuvoje

„Lutučiukai“ – didžiausias šalyje neformaliojo ugdymo gamtinės pakraipos klubas. Jo nariai – žurnaliuko apie gamtą „Lututė“ jaunieji skaitytojai ir kiti gamta besidomintys vaikai. Į steigiamąjį klubo suvažiavimą 2008 m. buvo susirinkę per 400 vaikų. Šiuo metu klubo gretose daugiau nei 3 000 vaikų iš įvairių šalies miestų, miestelių ir kaimo vietovių.

Žurnaliukas „Lututė“ leidžiamas nuo 1995 m. Jau devynioliktus metus leidinio redakcija artimai bendrauja su gamta besidominčiais vaikais, jų tėveliais, darželių auklėtojais, pradinių klasių mokytojais, jaunųjų gamtininkų ir miško bičiulių būreliais. Vaikus burtis į klubą paskatino „Lututės“ redaktorė Lina Marmaitė, kuri nuo pat pradžių ir vadovauja mažiesiems gamtininkams.

Kiekvienais metais klubo nariai ne tik semiasi žinių apie gamtą, bet ir skatinami atsakingai elgtis. Šiemet vaikai aktyviai dalyvavo gamtosauginiame projekte „Nori saugoti paukščius – taupyk energiją“.

Numatoma dienotvarkė:

9.00–10.00 – dalyvių registracija;
10.00–11.00 – oficialioji dalis (renginio atidarymas, Žemės vėliavos pakėlimas, oficialūs sveikinimai), Birštono vaikų lopšelio-darželio „Vyturėlis“ pasirodymas, Kauno tautinės kultūros centro vaikų tautinių šokių ansamblio „Kalvelis“ pasirodymas;
11.00–12.00 – aktyviausių klubo narių ir jų vadovų apdovanojimai, vaikų pasirodymai;
12.00–13.00 – meninė dalis – „Raganiukės“ teatro spektaklis „Stebuklinga spanguolė“;
13.00–13.30 – šeštojo „Lutučiukų“ klubo gimtadienio torto dalybos;
Renginio pabaiga – 14.00 val.

14.00–17.00 – Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus, Kauno zoologijos sodo ir Kauno VDU Botanikos sodo lankymas.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė