Etnoastronomas J.Vaiškūnas klaipėdiečiams pasakos apie dangaus šviesulių vaidmenį senovės pasaulėžiūroje ir religijoje (0)

„National Geographic“ nuotr.

„National Geographic“ nuotr.

Kovo 21 d., 17 val. Klaipėdoje, Klaipėdos apskrities viešosios I.Simonaitytės bibliotekos Konferencijų salėje (Herkaus Manto g. 25)  vyks paskaita „Dangaus šviesuliai senovės pasaulėžiūroje ir religijoje“.

Paskaitą skaitys etnoastronomas, knygos „Skaitant dangaus ženklus: lietuviško Zodiako pėdsakais“ autorius Jonas Vaiškūnas.

Paskaitos metu etnoastronomas kviečia paieškoti atsakymų į klausimus: Kaip žvelgė ir ką įžvelgė žvaigždėtame skliaute mūsų protėviai? Kokie buvo mitiniai-religiniai vaizdiniai, kaip žmonės juos suprato, kokia patirtis galėjo būti siejama su dangaus šviesuliais? Ar galime bent iš dalies atkurti, regis, jau negrįžtamai prarastas mūsų protėvių senovės žinių apie dangaus šviesulius gaires?

Jonas Vaiškūnas – etnokosmologas, muziejininkas, publicistas, dirbantis etnoastronomijos, liaudies meno simbolikos, tyrimų srityse, paskelbęs per 40 mokslinių ir per 400 mokslo populiarinimo straipsnių etnoastronomijos ir etninės kultūros tema. 1984-1990 m. dirbo Lietuvos Mokslų akademijos Fizikos instituto Lazerinės optikos ir Astrofizikos skyriuose, 1990-1998 m. Lietuvos etnokosmologijos muziejuje, o nuo 1998 m. dirba Molėtų krašto muziejuje. Yra internetinio dienraščio Alkas.lt įkūrėjas ir vyr. redaktorius.

Renginio metu bus galima įsigyti Jono Vaiškūno knygą „Skaitant dangaus ženklus: lietuviško Zodiako pėdsakais (Leidykla „Dominicus Lituanus“, Vilnius).

Kovo 21-23 d. Karklėje, Baltijos jūros pakrantėje esančioje SOS vaikų namų Lietuvoje poilsiavietėje  jogos praktiniame renginyje „Joga – savęs link“, skirtame Žemės dienai ir Pavasario Lygei paminėti, J.Vaiškūnas dalinsis mintimis apie baltišką pasaulėjautą ir tikėjimą (kovo 21 d., 20 val, paskaita „Senoji  baltų pasaulėjauta: seniau ir dabar“)  ir dar kartą pristatys dangaus šviesulių vaidmenį mūsų protėvių pasaulėžiūroje ( kovo 22 d., 14 val., paskaita „Dangaus šviesuliai senovės pasaulėžiūroje ir religijoje“).

Daugiau žinių apie renginį „Joga – savęs link“ rasite ČIA, arba paskambinę telefonu rengėjams 8-606 27143.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Religija, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė