Vakarams stebint Putinas jau aneksavo Krymą (video) (5)

Stopkadras

V.Putino kalba | stopkadras

Kovo 18 d. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nepaisydamas vadinamųjų JAV ir ES „sankcijų“  davė nurodymą pritarti Rusijos ir Krymo susitarimo dėl šio Ukrainos regiono priėmimo į Rusijos Federacijos sudėtį projektui.

Be to, V.Putinas įsakė kovo 18 d. 15 val. (13 val. Lietuvos laiku) sukviesti Rusijos valdžios organų atstovus, kad išklausytų jo kalbos skirtos Krymo „priėmimui“ į Rusijos  Federacijos sudėtį.

Maskvos komunalinėms tarnyboms duotas nurodymas paraginti maskviečius, kad savo balkonuose iškabintų Rusijos vėliavas.  Komunalinių tarnybų darbuotojai į butus išnešioja vėliavąs  ir prašo gyventojų, Krymo prijungimo proga iškabinti jas balkonuose, o dar geriau – patiems išeitį į balkonus ir mojuoti vėliavomis…

Papildyta:

14:00 val. Maskvoje pasirašyta sutartis tarp Rusijos ir Krymo pagal kurią Krymas „priimamas“ į Rusijos Federacijos sudėtį. Sutartį pasirašė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir patys sau titulus prisiskyrę: Krymo „premjerministras“ Sergejus Aksionovas, Krymo parlamento „pirmininkas“ Vladimiras Konstantinovas, bei Sevastopolio „meras“ Aleksejus Čalas.

13:30 val. V. Putino pareiškimo apie Krymo „respublikos“ „priėmimą“ į Rusijos Federaciją stebėti buvo sukviesta visa aukščiausia Rusijos valdžia, visų svarbiausių Rusijos valdžios organų atstovai. Salėje sėdėjo ir Krymo marionetinės valdžios „premjeras“ Sergejus Aksionovas.

V.Putinui savo kalboje Krymo bei Sevastopolio gyventojus pavadinus Rusijos piliečiais salėje nuaidėjo  garsios ovacijos.

Nors savo kalboje Sovietų Sąjungą V.Putinas ir pavadino totalitarine valstybe, tačiau apgailestavo, kad jinai suiro ir Krymas tapo nepriklausomos Ukrainosdalimi.  Dėl to, jo žodžiais tariant, Rusija pasijuto „ne apvogta, o apiplėšta“.

Susitarimus dėl Ukrainos teritorinio vientisumo V. Putinas aiškino noru palaikyti „gerus kaimyniškus“ santykius su Kijevu. Tačiau dabar, jis sakė, šių gerų santykių ir „demokratinės civilizuotos valstybės“ požymių jis nebematąs, nes, pasak jo, rusai Ukrainoje asimiliuojami ir kitaip diskriminuojami.

V. Janukovyčiaus nuvertimą V.Putinas pavadino perversmu. Pasak jo pagrindiniai perversmo organizatoriai buvo „nacionalistai, rusofobai ir antisemitai“. Todėl, pasak V.Putino, Ukrainoje nėra teisėtos valdžios. Todėl, esą, nėra su kuo ir kalbėtis.

Krymo „referendumą“ V.Putinas vadino laisvu ir demokratišku.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė