Raudondvario pilies dvare vyks Žemės dienai skirto konkurso finalas (0)

zemes dienaKovo 20 d. 12 val. (trečiadienį) Raudondvario pilies dvare bus minima Pasaulinė žemės diena. Renginys prasidės Pasaulinės žemės dienos vėliavos pakėlimu ASU centrinių rūmų prieigose.

12.15 val. svečiai bus vaišinami iš žemės gėrybių pagamintu studentišku šiupiniu ir karšta arbata.

13.30 val. nacionalinio konkurso „Mano pasaulis – darniai Lietuvai“ finalo pradžia Raudondvario pilies dvare.

Aleksandro Stulginskio universitete jau beveik dešimtmetį tradiciškai minima Pasaulinė žemės diena. 2005 metais startavusios nuo tarpfakultetinių Žemės dienai skirtų varžytuvių, vėliau peraugusios į tarpuniversitetines ir tarptautines universitetų viktorinas, pernai ASU sėkmingai startavo ir šiemet tebesitęsia nacionalinis visos Lietuvos mokyklas apjungiantis konkursas „Mano pasaulis – darniai Lietuvai“, kuriuo siekiama skleisti darnaus vystymosi vertybes, tautinę savimonę, plėtojant žinias apie darnios plėtros koncepciją, lietuvių tautinį ir kultūrinį paveldą bei stiprinant mokinių ir universitetinės bendruomenės ryšius ir bendradarbiavimą.

Šiuo konkursu tikimasi ugdyti vaikų ir jaunimo etnokultūrinį, tautinį, pilietinį ir ekologinį sąmoningumą, prisiimti atsakomybę už savo veiksmus, formuoti atsakingą ir rūpestingą jaunimo požiūrį į aplinką, gimtosios šalies plėtrą, aktyvinti jaunimą ir kitus bendruomenės narius gerbti aplinką, kurioje gyvename, didžiuotis sukauptu paveldu ir skatinti dirbti vardan Tėvynės.

Dalyvauti konkurse norą pareiškė net 21 mokyklų komandos iš visos Lietuvos. Jos susitikimuose kovojo dėl galimybės žaisti pusfinalyje. 10 šalies mokyklų (Kauno Juozo Urbšio katalikiškosios, Radviliškio Vaižganto gimnazijos, Kauno „Saulės“ gimnazija, Kauno taikomosios dailės mokykla, Kauno Simono Daukanto vidurinė mokykla, Kauno statybininkų rengimo centras, Kauno šv. Pranciškaus mokykla, Kauno raj. Akademijos Ugnės Karvelis gimnazija, Kėdainių r. Akademijos gimnazija ir Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinė gimnazija) mokinių komandos pateko į nacionalinio konkurso „Mano pasaulis – darniai Lietuvai“ finalą, kuriame dėl geriausiųjų vardo kovos pačioje Raudondvario pilyje kovo 20 dieną.

zemes diena

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė