Okupantai Kryme bando užgrobti Ukrainos karines bazes. Yra žuvusiųjų (4)

RadioSvoboda.org nuotr.

RadioSvoboda.org nuotr.

Kovo 18 d. Rusijai galutinai įtvirtinus Krymo aneksiją, okupaciniai šios šalies daliniai pradėjo karinius veiksmus Simferopolyje – atakavo čia įsikūrusią Ukrainos ginkluotųjų pajėgų bazę –13-tą  fotogranmetrinį centrą. Ukrainos gynybos ministerija paskelbė, kad atakos metu vienas Ukrainos karys buvo nušautas tiesioginiu šūviu į širdies sritį, o kiti du buvo sužeisti, vienas šūviais, kitas smūgiuojant lazdomis, armatūra ar kitais daiktais.

Užpuolikai buvo apsirengę Rusijos kariškių uniformomis be skiriamųjų ženklų ir ginkluoti automatais bei snaiperių šautuvais.

Šio Simferopolyje įsikūrusio karinio dalinio blokada tęsiasi jau keletą dienų.

Pranešama, kad rusų okupantams per antpuolį Simferopolyje nukovus  Ukrainos karį, Ukrainos gynybos ministerija oficialiai leido Ukrainos kariams naudoti kovinius ginklus.

Ukrainos ministras pirmininkas Arsenijus Jaceniukas, neiliniame vyriausybės susirinkime pareiškė, kad jo šalies konfliktas su Rusija jau pereina į „karinę stadiją“.  „Rusų kariai pradėjo šaudyti į Ukrainos kariškius, o tai yra karo nusikaltimas“ – pabrėžė A.Jaceniukas.

Interneto portalo Alfa.lt duomenimis taip pat buvo užpulta ir Ukrainos karinio jūrų laivyno bazė Novooziorne, netoli Eupatorijos miesto Kryme. Čia įsikūrę kariai kovo 18 d. vakare su laivais pasiraukę į atvirą jūrą vengdami susidūrimo su rusų okupantais ultimatyviai pareikalavusiais nedelsiant atiduoti jiems visą karinę įrangą.

„Atvažiavo žmonės. Pradėjo reikalauti, kad atiduotume laivus, grasino. Mes pasitraukėme 500 metrų į jūrą. Jie užgrobė pakrantės įrenginius“,  – Alfa.lt cituoja kariškį, prašiusį neminėti jo pavardės ir laipsnio. Šis kariškis Alfa.t nurodė, kad pavyko išgelbėti visus penkis ukrainiečių laivus. „Kiek man žinoma, kitose bazėse jūrų pėstininkai šiuo metu užėmę kovines pozicijas“, – sakė jis Alfa.lt žurnalistams.

Papildyta:

Kovo 19 d.

02:05 val. NATO palaiko Ukrainos suverenitetą ir jos sienų neliečiamumą, tačiau neketina įvesti į Ukrainą savo kariuomenės tam, kad apgintų Ukrainą, net jeigu to paprašytų ir pati Ukraina, – pranešę Ukrainos naujienų portalas unn.com.ua tokį atsakymą gavęs į savo paklausimą iš NATO spaudos tarnybos.

„Aljansas davė aiškiai suprasti, kad dabartinė krizė neturi būti sprendžiama karinėmis priemonėmis. NATO neketina siųsti kariuomenės į Ukrainą. Mes raginame Rusiją gerbti savo tarptautinius įsipareigojimus, grįžti į dialogo kelią ir rasti taikų politinį sprendimą, išeinant į tiesų dialogą su Ukrainos valdžia“, – sakoma NATO spaudos tarnybos pareiškime.

00:30 val. Ukarinos armijos generalinio štabo viršininkas – Ukrainos Ginkluotųjų pajėgų vyriausiasis vadas generolas-leitenantas Michailas Kucinas telefonu kalbėdamas su Rusijos Ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo viršininku Valerijumi Gerasimovu pareiškė, kad išpuoliai Simferopolyje, kurių metu žuvo ukrainiečių kariškis ir dar du kariai buvo sunkiai sužeisti, buvo surengti dalyvaujant Rusijos kariškiams ir tai užtraukia atsakomybę už šiuos įvykius Rusijos Federacijos ginkluotosioms pajėgoms.

M. Kucinas taip pat informavo V. Gerasimovą, kad po šio įvykio Ukrainos vadovybė suteikė Ukrainos kareiviams Kryme teisę panaudoti ginklus.  Ukrainos Ginkluotųjų pajėgų vyriausiasis vadas paragino Rusijos Ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo viršininką nedelsiant nutraukti Ukrainos Ginkluotųjų pajėgų karinių dalinių blokadą, atitraukti Rusijos kariškius nuo Ukrainos karinių dalinių ir sugražinti juos į pastovios dislokacijos vietą.

M. Kucinas pažymėjo, kad šiuo metu Krymo pusiasalyje susidariusi padėtis, reikalauja skubių sprendimų priėmimo abiejų šalių politinės vadovybės lygmenyje.

Kovo 18 d.

22:50 val. Ukrainos užsienio reikalų ministerijos (URM) spaudos tarnyba pranešė, kad  Ukrainos URM iškvietė laikinąjį Rusijos Federacijos patikėtinį Ukrainoje Andrėjų Vorobjovą ir jam įteikė protesto notą dėl Rusijos veiksmų pripažįstant nelegitimią „Krymo Respubliką“ ir dėl šios vadinamos „respublikos“ ir Simferopolio priėmimo į Rusijos Federaciją sutarties pasirašymo.

Ukrainos URM pareiškė, kad tokie Rusijos veiksmai neatitinka pagrindinių tarptautinės teisėse principų ir normų kurie garantuoja valstybių  teritorinį vientisumą ir sienų neliečiamumą, bei nesikišimą į šalies vidaus reikalus.

Rusijos veiksmai Ukrainoje buvo įvertinti kaip aneksijos aktas, tai yra – prievartinis dalies Ukrainos teritorijos prisijungimas.

„Ukraina kategoriškai nepripažįsta Rusijos Federacijos suvereniteto išplėtimo į okupuotą Ukrainos teritoriją ir pasilieka sau teisę imtis priemonių atitinkančių tarptautinę teisę ir Ukrainos įstatymus“, – rašoma Ukrainos URM protesto notoje.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė