Lygiadienio virsmui pajusti kviečia naktinis žygis Dūkštos upės slėniu (0)

Pavasario lygiadienis Neries parke

Pavasario lygiadienis Neries parke

Kovo 21-ąją 19 val. Neries regioninio parko direkcija drauge su Lietuvos Gamtos fondu kviečia kartu švęsti Pavasario lygiadienį, keliaujant piliakalnių keteromis į upelio slėnio labirintą. Naktinio žygio metu bus galima pajusti bundančio pavasario kvapus, išgirsti naktinius pelėdų ūbavimus, išvysti laužo magiją ir dienos pergalę prieš naktį!

Vos 25 km atstumu nuo sostinės esančiu Dūkštos pažintiniu taku dalyvius ves Neries regioninio parko gidai, o gamtosaugos specialistas Remigijus Karpuška supažindins su naktiniu pelėdų gyvenimu. Žygio metu bus įveikti maždaug 5 km nelygiu upelio slėnio reljefu, du kartus kertant ir pačią upelio vagą.

Pavasario lygiadienis kasmet apie kovo 20-21 d. švenčiamas nuo seno. Šiuo laikotarpiu visuose Žemės kampeliuose dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas. Tai astronominio pavasario pradžia, kurio laukimas senovės lietuviams buvo itin svarbus. Tad ir šio žygio metu bus įkurta nauja, pavasarinė ugnis, supažindinama su pavasario lygiadienio prasme ir istoriniais jo minėjimo būdais.

Tam, kad bundančio pavasario paieškos būtų malonesnės, rekomenduojama su savimi turėti puodelį arbatai, deglą, avėti neperšlampamus batus ir dėvėti šiltus drabužius! Tėveliai, kurie nori kartu su mažaisiais leistis į naktinį žygį, turėtų atsižvelgti į tai, jog vaikams iki 10 metų maršrutas gali būti kiek per sudėtingas.

Vieta: Karmazinų piliakalnis (Ąžuolų kalno regykla), Dūkštų sen., Vilniaus raj. Nežinantiems kaip atvykti rekomenduojama 18.45 val. atvykti prie Neries regioninio parko lankytojų centro (Vilniaus g. 3, Dūkštos), iš kur drauge bus važiuojama į renginio pradžios tašką.

Laikas: kovo 21 d., penktadienis, žygis nuo 19.00 val. iki 22.00 val.

Žygis – nemokamas!

pavasario lygiadienis Neries parke

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Mes baltai, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė