Rusijos okupuoto Krymo „referendume“ – 96,77 proc. balsavusiųjų pasisakė už prisijungimą prie Rusijos (10)

bm.img.com.ua nuotr.

bm.img.com.ua nuotr.

Kovo 16 d. vakare Rusijos okupuotame Kryme baigėsi vadinamasis referendumas dėl Krymo prisijungimo prie Rusijos.

Iškarto po rinkimų  apylinkių uždarymo, Krymo autonominės respublikos „premjeras“ Sergejus Aksionovas paskelbė esą už Krymo prisijungimą prie Rusijos balsavo net 93 proc. referendumo dalyvių. (Kovo 17 d. ryte suskaičiavus balsus 100 proc. rinkimų apylinkių balsavusių už skaičius išaugo iki 96,77 proc., o iš viso dalyvavo 81 procento neva rinkimų teisę turėjusių gyventojų ).

S. Aksionovas taip pat pareiškė, kad kovo 17 d. Krymo valdžios delegacija išvyks į Maskvą prašytis priimama į Rusijos sudėtį, o Krymo Aukščiausioji Rada tą pačią dieną oficialiai paprašys Krymo prijungimo prie Rusijos. Jis taip pat pareiškė, kad Kryme jau nuo balandžio ketinama atsisakyti ukrainietiškų pinigų ir įvesti rublį.

Prorusiški televizijos kanalai praneša, kad nepastebėtas nė vienas rinkimų pažeidimas, tačiau Ukrainos vyriausioji rinkimų komisija skelbia, kad pažeidimų buvo begalė: tą pačią dieną į sąrašus buvo įtraukiami atėjusieji, net su Rusijos pasais, pasenusiuose sąrašuose buvo ir jau mirusiųjų, o rinkimų dieną vyko eitynės su rusiškomis vėliavomis ir plakatais.

Ukrainos vyriausiosios rinkimų komisijos atstovas taip pat pažymėjo, jog referendumo nestebėjo nei vienos organizacijos, kurią būtų galima pasitikėti, atstovai.

Pasak Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės, referendumas Kryme reiškia, kad Rusija pradeda faktinę Krymo aneksiją:  „Krymo referendumas ir jo rezultatai neteisėti, nes prieštarauja Ukrainos Konstitucijai, pažeidžia tarptautinę teisę ir Jungtinių Tautų Chartiją. Rusija pradeda faktinę Krymo aneksiją”, – D. Grybauskaitės nuomonę kovo 16-osios vakare paviešino Prezidentūra.

JAV valdžia pareiškė nepripažįstanti Krymo regiono „referendumo“ rezultatų. „Šis „referendumas“ prieštarauja Ukrainos konstitucijai ir tarptautinė bendruomenė nepripažins rezultatų apklausos vykdytos Rusijos karinės intervencijos, pažeidžiančios tarptautinę teisę, sąlygomis ir esant smurto ir bauginimo grėsmei“, – sakė Baltųjų rūmų atstovas Džejus Karnis (Jay Carney). Pasak jo jokie sprendimai dėl Ukrainos ateities negali būti priimami nedalyvaujant Ukrainos vadovybei.

Nepripažįstantys Krymo „referendumo“ rezultatų paskelbė ir Europos Sąjungos (ES) aukščiausio rango pareigūnai. Europos Komisijos vadovas Žozė Manuelis Barozu (José Manuel Barroso) bei Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Hermanas Van Rompėjas (Herman Van Rompuy) tuo pačiu dar kartą paragino Rusiją sumažinti savo pajėgas iki to dydžio, koks yra buvęs prieš krizę, bei atšaukti jas į įprastas dislokavimo vietas.

Krymo „referendumo“ nepripažįsta beveik visos pasaulio valstybės ir tarptautinės organizacijos: JAV, ES, JTO, Venecijos komisija ir kt. Šį „referendumą“ pripažįstančios pareiškė tiktai Rusija, Sirija, Kinija ir Venesuela.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė