Į Lietuvą sugrįžo snieguotoji žiema (0)

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Jau šeštadienį Lietuvą pasiekė drėgmės pritvinkę debesys ir ėmė be paliavos lyti. Sustiprėjo vėjas, kuris vakar jau pareikalavo aukų – Kupiškio rajone virstantis medis užmušė moterį ir sužalojo ugniagesį gelbėtoją.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, iki šeštadienio 20 val. dėl audros ugniagesiai gelbėtojai buvo kviečiami 75 kartus, o 21 val. duomenimis – daugiau nei 100 kartų. Daugiausia – Klaipėdoje ir Klaipėdos krašte. Vėjas laužė medžius, ardė stogus.

Lietuvos elektros skirstomųjų tinklų operatorius AB „LESTO“ informuoja, kad dėl šalyje siautusio itin stipraus vėjo kovo 16 d. ryte be elektros energijos buvo likę apie 20 tūkst. vartotojų. Bendrovėje paskelbta ekstremali situacija, elektros tiekimo atstatymo darbams vykdyti pasitelkta papildomos jėgos.

Daugiausia naudotojų be elektros energijos liko Trakų rajone (apie 2500), Vilniaus, Šalčininkų, Varėnos rajonuose (po 2000). Skirstomajame tinkle suskaičiuota daugiau nei 1000 gedimų, tačiau tikėtina, kad šis skaičius dar gali didėti atliekant oro linijų apžiūras ir gyventojams vis pranešant apie naujus gedimus.

Dažniausiai pasitaikančios gedimų priežastys – dėl stipraus vėjo ant oro linijų nuvirtę medžiai, užkritusios medžių šakos. Gedimų šalinimo darbus apsunkina prastos oro sąlygos. Gedimų šalinimui bendrovė pasitelkė didžiausias pajėgas, tikimasi didžiajai daliai vartotojų elektros energijos tiekimą atnaujinti jau šiandien.

Šiandien beveik visoje Lietuvoje sninga. Vietomis gali kilti pūga, plikledis. Šiaurės vakarų, vakarų vėjo gūsiai sieks 15–20 m/s, kai kur iki 23 m/s. Šils iki 0–4 laipsnių šilumos.

Panašūs orai numatomi ir beveik visą kitą savaitę. Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad orai keisis tik kitą savaitgalį.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė