Žemės referendumo rengėjai kviečia piliečius budėti prie Laisvės Ugnies (video, nuotraukos) (23)

Laisvės Ugnis | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Laisvės Ugnis | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Kovo 11-ąją prie Lietuvos Respublikos Seimo buvo užkurtas simbolinis Laisvės laužas, kurį įžiebė Nepriklausomybės akto signatarai ir referendumo „Tautos valia“ iniciatyvinės grupės nariai. Pasak jų šios ugnies saugojimas ir kūrenimas reiškia, kad Tauta yra pasirengusi išsaugoti savo laisvę ir savo teises, įtvirtintas Konstitucijoje, ir vykdo Konstitucijos 2 straipsnį: „Valstybę kuria Tauta. Suverenitetas priklauso Tautai.“

Simbolinę Signatarų Laisvės Laužo Ugnį Kovo 11-osios naktį išdraskė ir prie jos budėjusius piliečius suėmė sustiprintos policijos pajėgos. Bet ugnį iš laužo į aukurą perkėlę signatarai kartu su piliečiais pareiškė, kad ji degs iki tos akimirkos, kol Seimas paskelbs piliečių reikalaujamą referendumo datą – gegužės 25 dieną. Pasak akcijos sumanytojų, tai yra teisėtas pasipriešinimas neteisėtiems valdžios veiksmams ir antidemokratiniams jos sprendimams, suvaržantiems piliečių laisves bei teises, tyčia neleidžiant įgyvendinti Tautos valios – referendumo. Seimą renka Tauta, ji gali jį ir atšaukti, – perspėja visuomenininkai.

Vilniečiai budi ir saugo Laisvės ugnį kiekvieną dieną ir naktį. Kauniečiai žada prisijungti prie jų nuo kovo 15 d.

„Kviečiame ir kitų miestų bei rajonų žmones prisijungti, telktis prie ugnies. Tautos budėjimo negali nutraukti jokia policinė diktatūra“, – visus neabejingus tam kas vyksta ragina referendumo „Tautos valia“ iniciatyvinės grupės narys Antanas Andziulis.

„Mes pasiryžome ir būtinai laimėsime. Nevalia varžyti ar riboti Tautos suvereniteto, savintis visai Tautai priklausančių suverenių galių. Tauta ir kiekvienas pilietis turi teisę priešintis bet kam, kas prievarta kėsinasi į Lietuvos valstybės nepriklausomybę, teritorijos vientisumą, konstitucinę santvarką (3 Konstitucijos straipsnis). Atvykite šiltai apsirengę, atsivežkite maisto ir arbatos. Tautos budėjimas prasideda!  Tam, kad būtų galima sudaryti nuolatinio budėjimo prie ugnies grafikus, prašome registruotis el. paštu: julija.kaulinyte@gmail.com, tel. 8 689 43686. Nurodykite savo vardą, pavardę, kontaktus, dienas ir laiką kada galėsite budėti. Taip pat paminėkite, jei vyksite į Vilnių savo transportu ir galėsite paimti kitus savanorius,“ – ragina prie Seimo dieną ir naktį budintys visuomenininkai.

Primename, kad nors Seimas, kaip jam ir priklauso pagal įstatymus, pradėjo svarstyti siūlymą skelbti referendumą dėl žemės nuosavybės, tačiau politikai dėl įvairių sumetimų nenorintys, kad referendumas įvyktų, visokiais būdais siekia sutrikdyti šį vyksmą. Pirmiausia stengiamasi nukelti referendumo datą kiek galima į vėlesnį vasaros laiką. Pagal dabar svarstymo stadijoje patvirtintą datą referendumas būtų rengiamas birželio 29 d. Taip pat Seimas sudarė vadinamąją „ekspertų grupę“ turėsiančią iki kovo 20 d. pateikti išvadą Seimui dėl piliečių reikalavime paskelbti referendumą teikiamo sprendimo teksto atitikimo Lietuvos Konstitucijai. Negana to Seimas po pateikimo  pritarė dar ir konservatorių Jurgio Razmos ir Stasio Šedbaro ir liberalų Eligijaus Masiulio ir Gintaro Steponavičiaus pateiktam siūlymui kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl referendumo dėl žemės pardavimo užsieniečiams. Šio nutarimo priėmimas Seime numatytas kovo 27 dieną. O prieš tai jį esą išsamiau nagrinės Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė