„Gera muzika gyvai“ kviečia į išskirtinį bliuzo atlikėjo koncertą (video) (0)

H. Manksas (Harry Manx) | organizatorių nuotr.

H. Manksas (Harry Manx) | organizatorių nuotr.

Bliuzo atlikėjas Haris Manksas (Harry Manx) mūsų šalyje lankysis jau trečią kartą, tačiau koncertą Vilniuje surengs pirmajį kartą. Šis bliuzmenas yra netipinis šio žanro atstovas – scenoje jis kuria negirdėtą muzikinį eksperimentą: bliuzą jungia su klasikinėmis Indijos raga tradicijomis. Dėl to Haris yra vadinamas „pagrindine jungtimi“ tarp Rytų ir Vakarų muzikos.

Neįprastas Hario bliuzas įvardinamas „Mistiksipės“ (angl. „Mysticssippi“) pavadinimu, atspindinčiu amerikietiškas šios muzikos šaknis ir Rytų mistiką, gilumą. Jis maišydamas indų liaudies melodijas su slide gitara atliekamu bliuzu, kantri (country), folkloru, pridėdamas žiupsnelį gospelo stiliaus kuria dėmesį prikaustančius muzikos derinius ir visiškai naujus potyrius. Tai tarsi skvarbios „dangiškos“ Indijos ir „žemiškos“ Vakarų muzikos junginys.

Hario kūryboje naudojama daugybė indų, afrikiečių ir Vakarų muzikos instrumentų: slide gitara, Mohan Veena, lūpinė armonikėlė, tabla, dholak, klavišiniai instrumentai, vargonai, būgnai, bosinė gitara, smuikas, violončelė, mandolina, bandža, n’goni, nyckelharpa, didgeridoo, sirangi ir kt.

Išskirtiniam Hario muzikos stiliui didelės įtakos padarė darbas Toronto bliuzo klubuose su daugybe šio žanro muzikos legendų bei nepamirštamos muzikos studijos Indijoje pagal griežtą Vishwa Mohan Bhatt mokymą. Vishwa yra 20-ties stygų instrumento Mohan Veena išradėjas – būtent šis kūrinys tapo pagrindiniu Hario instrumentu ir skiriamuoju ženklu. Per dvylika metų, praleistų Indijoje, jis išmoko Rytų muzikos gamų ir raga – sudėtingų ir griežtai apibrėžtų indų muzikos modelių subtilybių. Ši patirtis Harį atvedė prie jo išskirtiniu stiliumi tapusio indo-bliuzo muzikos hibrido, o kūrybą prisotino dvasinės kokybės.

Haris yra produktyvus menininkas – per 12 metų išleido 12 albumų. Jis pelnė septynis „Maple“ bliuzo apdovanojimus, šešias „Juno“ nominacijas, 2005 m. kaip geriausias solo atlikėjas gavo Kanados folkloro muzikos apdovanojimą, o 2007 m. CBC radijo apdovanojimuose pelnė geriausio Kanados bliuzo atlikėjo prizą. 2010 m. „Bread and Buddha“ buvo įvertintas „Juno“ metų bliuzo albumu, o naujausias darbas „Om Suite Ohm“ „Montreal daily La Presse“ buvo išrinktas vienu iš keturių laukiamiausių ir pilniausiai įgyvendintu 2013 m. muzikos leidiniu.

Harry yra dalyvavęs „Chicago Blues Festival“, „Montreal Jazz Festival“, „New York City Guitar“, „Cognac Blues“ (Prancūzija), „World Music Sines“ (Portugalija), „The Durian Theatre“ (Singapūras) renginiuose, jo muzikiniai turai vyksta JAV, Kanadoje, Australijoje ir Europoje. Haris yra išleidęs albumą kartu su gerai žinomu gitaristu Kevinu Breitu.
Išskirtinę ir hipnotizuojančią šiuolaikinio trubadūro Hario Mankso muziką yra lengva priimti, ji atpalaiduoja, dvelkia nesumeluotu nuoširdumu.

httpv://youtu.be/vXfyDbkINPo

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė