Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ kviečia į pavasario lygiadienio šventes (1)

Grupė „Skylė“ | Alkas.lt, A.Rasakevičius

Grupė „Skylė“ | Alkas.lt, A.Rasakevičius

Prieš šešerius metus pradėję tradiciją koncertais pažymėti metą, kai dienos ir nakties svarstyklės išsilygina, Aistė Smilgevičiūtė ir grupė SKYLĖ ją tęsia. Gerbėjai pavasarį vėl kviečiami kartu iš žiemos stingulio simboliškai persiristi į aktyvųjį metų laiką.

Kasmet apie kovo 20–21 d. visuose Žemės rutulio kampeliuose dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas. Senovės lietuviai tikėjo, kad lygiadienio rytą išsimaudžius upėje, tekančioje iš rytų, būsi tyras ir sveikas visus metus. Lygiadienio rytą saulė teka tiksliai rytuose. Toks paprotys praustis rytą užfiksuotas ir Velykų šventės metu, todėl gali būti, kad kažkada Velykos buvo švenčiamos būtent šią dieną, per pavasario lygiadienį. Dabar lygiadienis švenčiamas visame pasaulyje išvakarėse, kovo 20 d., kartu su Tarptautinė Žemės diena – astronominiu pavasariu.

Grupė SKYLĖ kviečia pasitikti PAVASARIO LYGIADIENĮ kartu: kovo 21 d. Šv.Kotrynos bažnyčioje ir kovo 22 d. Kauno „Romuvos“ kino teatro salėje

Pavasario lygiadienio koncertuose skambės programa, paįvairinta dainomis-istorijomis iš albumų „Sapnų trofėjai“, „Povandeninės kronikos“, „Babilonas“, „Lukiškių pieva“, roko operos „Jūratė ir Kastytis“. Atėjusieji išgirs dainų iš grupės projekto „Broliai“, o didžiausiu siurprizu taps visiškai naujos dainos iš būsimojo grupės albumo. Ši programos dalis, matyt, labiausia visų laukiama.

Rudens ir pavasario lygiadienių pažymėjimui skirti koncertai nuo kitų atlikėjos ir grupės pasirodymų skiriasi pakylėta, gražioje erdvėje sklandančia nuotaika, subtiliai atsiskleidžiančiu klausytojų pamėgtų dainų repertuaru. Vakarą spalvomis pripildo ir bendrą visumą kuria meniškas apšvietimas bei kokybiškas garsas. Kaskart pasitikdami lygiadienius, muzikantai klausytojams ruošia ir naujų kūrinių bei siekia paįvairinti programą – po Kotrynos skliautais pasitiktas jau ne vienas lygiadienis, o štai Kaune toks koncertas bus antrą kartą. Grupė „Skylė“ kauniečius ir miesto svečius šį pavasarį kviečia į kino teatro ROMUVA salę.

Šios dvi pavasario šventės bus kiek skirtingos turiniu ir vizualiais sprendimais, bet vienodai pavasariškos ir džiugios. Abiejuose koncertuose dalyvaus styginių kvartetas, Vilniuje prie gausaus muzikantų būrio prisijungs šiemet suburtas Juodaragio genties choras, Kauno koncertui specialiai kuriamos vaizdo instaliacijos, kurios iliustruos dainas didžiajame kino ekrane.

Nors vykstantys jau šeštus metus, visi lygiadienio koncertai yra ypatingi:  ir specialiai koncertui paruoštais naujais kūriniais, ir subtiliais grupės siurprizais, ir pakilia nuotaika, ir apšvietėjo Mariaus Selevičiaus neišsenkančios fantazijos vaisiais, ir kokybiškais Valdo Karpuškos garso sprendimais – visa apimanti muzikos šventė sugeba kaskart užburti ir nustebinti. Tai patvirtina pilnos koncertų salės ir gerbėjų įvertinimas, įkvepiantis grupę toliau kurti ir auginti gražią pavasario pasveikinimo tradiciją.

Koncerto trukmė: 1 val. 40 min.

Atlikėjai:

Aistė Smilgevičiūtė –  vokalas

Rokas Radzevičius – akustinė gitara, vokalas

Mantvydas Kodis – akordeonas

Kęstutis Drazdauskas – fleita

Jonas Krivickas – elektrinė gitara

Gediminas Žilys – bosinė gitara, kanklės

Salvijus Žeimys – mušamieji

Koncerte dalyvaus styginių kvartetas ir vokalinė vyrų grupė.

Garso režisierius – Valdas Karpuška

Šviesų dailininkas – Marius Selevičius

Koncertai vyks:

Šv.Kotrynos bažnyčioje Vilniuje 2014-03-21 19:00.

Kino teatro ROMUVA salėje KAUNE 2014-03-22 19:00 val. (Laisvės al. 54, Kaunas, tel: 837202788)

unnamed

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė